Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Suur-Sõjamäe 10a, Tallinn, Estonia eek@eek.ee +372 610 1900

START-UP
ETTEVÕTLUS

Õpid ettevõtlust, luues enda innovaatilise ettevõtte.

Start-up valdkonda iseloomustavad järgmised sõnad: probleemi lahendamine, toote ja turu sobivus, häkathonidel osalemine, MVP, klientide ja kasutajate sisendi ja tagasisidega arvestamine, raha kaasamine.

Startup ettevõtlus on intentsiivne programm, kus on võimalik õppida äri, luues enda innovaatilise ettevõtte juba õpingute ajal. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor õpetatav programm on unikaalne ning e-riigina on Eestil suurepärane start-up ökosüsteem, kus olla enda firma asutajaks.

See programm sobib Sulle, kui oled proaktiivne inimene, kes on valmis tegema rasket tööd enda start-up ettevõtte asutamise nimel.  

Õpe toimub inglise keeles!

Sisseastumisavalduste vastuvõtt 

Kevadsemester 2022:

 • Avalduste esitamise tähtaeg Eesti elamisloa omanikele ja Eesti kodanikele: 31.01.2022
 • Avalduste esitamise tähtaeg EL liikmesriikide kodanikele: 30.11.2021
 • Avalduste esitamise tähtaeg mitte EL kodanikele (EL viisa on vajalik): 30.11.2021 1. Õppe kestus 3 aastat
 2. Igakuise maksmise ja järelmaksu võimalus
 3. Päevane õpe inglise keeles esmaspäevast kolmapäevani

UUDISED

 • Valmis ülevaade majandussektorite dünaamikast
  Eesti majandus on viimastel aastatel olnud tugevasti mõjutatud kolmest sündmusest: koroonakriis,... Loe edasi

ÕPPEKAVA

MOODULID / SEMESTRID

Ettevõtte juhtimise põhiõppe moodul (47 EAP)
Praktikate ja kirjalike tööde moodul (42 EAP)
Alusõppe moodul (25 EAP)
Uurimistöö metoodika moodul (13 EAP)

ÕPPEMAKS

AASTAMAKSE TALLINNAS:
õppemaks aastas EL kodanikele 5080 €
õppemaks aastas EL väliste riikide kodanikele 5480 €

KÜSIMUSED

Vastuvõtuga seotud küsimused tallinn@eek.ee

"Hea võimalus saada palju põnevaid teadmisi, kasulikke kontakte ja häid sõpru ning osa saada lahedatest ettvõtmistest."

Gerry Konnov, vilistlane
kaasasutaja
Sign Lingua"Lisaks suurele praktiliste teadmiste pagasile, pean suurimaks koolist saadud väärtuseks rikkalikku rahvusvaheliste kontaktide võrgustikku."

Marko Tammest, üliõpilane
kaasasutaja
Chimney Guard (TehnoHacki kõige väljakutsuvam idee 2015, Prototron TOP20, Ajujaht TOP30); 
SwitchCraft (3. koht TehnoHack 2016)Meie tudengite saavutused  STARTER programmi kiirendis:

STARTERcreative - Võitja (2018)
STARTERtallinn - TOP10 (2019)
STARTERtallin - TOP10 (2020)
STARTERtallin - TOP10 (2021)

Erinevalt teistest kiirenditest ja lühiprogrammidest pakub start-up ettevõtlus kolm aastat kestvat programmi, mis käib läbi kõik start-upi arengu faasid. Eelnevat oleme seoses külalistundide, probleemjuhtimite esitamisega, firmakülastuste ja mentoritega erinevatest firmadest koostööd teinud ettevõtetega, nagu näiteks TransferWiseBoltPipedrive, Fortumo, Like A Local, TogglStartup EstoniaGoWorkaBitClanbeatSubatomicCoModuleFanvestory,  LingvistInnovation AcademyCin Cin Bubble TeaElisa and Tele2.


Parim on ideede olemasolu enne sisseastumist, mille kallal soovitakse töötada õpingute ajal või leida äriidee Eestis toimuvate start-up ürituste ajal esimese semestri jooksul. Läbi idee tuletamise ja ärimudeli disaini kuni töötajate värbamiseni ja ettevõtte kasvu juhtimiseni julgustatakse tudengit töötama enda ideede kallal läbi erinevate ainete. 

Õpingute ajal läbitakse mõned ained Loovuse ja Äriinoovatsiooni tudengitega ning mõned ainult Start-up Ettevõtluse tudengitega. Tudengilt oodatakse, et ta paneb kogu õpitu praktikasse ja registreerib vähemalt ühe enda ettevõtte, millel on kliendibaas ja rahavood. Võimalik on olla ka kaasasutaja koos teise inimesega. 

Motiveeritud tudengil on võimalus kohtuda mitmete kaugele jõudnud inimestega üle terve Euroopa ja maailma ning ehitada professionaalne kontaktvõrgustik juba õpingute ajal.

Õpingute lõpetamise ajaks on tudengil tagapõhi koos mitmete ettevõtlike algatustega, mis eristab selgelt teda teistest tudengitest, kellel praktilised kogemused puuduvad. Ettevõtlikul tudengil on võimalik jätkata ettevõtjana või saada suurema ettevõtte projekti- või tootejuhiks - nn ettevõttesiseseks ettevõtjaks ehk intrapreneur'iks.

Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool. Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor pidevalt arendatav õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse. Heida ka pilk kooli igapäevaellu meie Facebooki lehel.

Start-up ettevõtlus, nagu kõik meie õppekavad, on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt.

Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega ning järelmaksuvõimalust pakkuva Mainori Kõrgharidusfondiga.

Õppeaastal 2021/2022 võetakse start-up ettevõtluse erialale vastu kuni 30 uut üliõpilast. Start-up ettevõtluse eriala lõpetanu omandab bakalaureusekraadi (Bachelor of Arts, BA) ettevõtluse ja äriinnovatsiooni õppekava start-up ettevõtluse kõrvalerialal. Kandideerimiseks esita avaldus siinsamas kodulehel ja lae seejärel üles vajalikud dokumendid.

Ülemiste City ettevõtete töötajatele, Telia Eesti AS ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor vilistlastele kehtib õppemaksu soodustus 10%. 


Vastuvõtukriteeriumid:

 • keskharidus
 • lühiessee, milles kirjeldad oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes (30%)
 • vastuvõtuvestlus (50%)
 • õpimotivatsioon ja ettevõtlik eluhoiak (20%)

ERIALAJUHT

Vanessa Vorteil, MSc
start-up ettevõtluse erialajuht,
veebitehnoloogiate lektor
ÕPPEJÕUD
Ming Jia Liew, MSc
Yiyang Yang, MSc