Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Suur-Sõjamäe 10a, Tallinn, Estonia eek@eek.ee +372 610 1900

START-UP
ETTEVÕTLUS

Õpid ettevõtlust, luues enda innovaatilise ettevõtte.

  1. Õppe kestus 3 aastat
  2. Igakuise maksmise ja järelmaksu võimalus
  3. Päevane õpe inglise keeles esmaspäevast kolmapäevani

Start-up valdkonda iseloomustavad järgmised sõnad: probleemi lahendamine, toote ja turu sobivus, häkathonidel osalemine, MVP, klientide ja kasutajate sisendi ja tagasisidega arvestamine, raha kaasamine.

Startup ettevõtlus on intentsiivne programm, kus on võimalik õppida äri, luues enda innovaatilise ettevõtte juba õpingute ajal. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor õpetatav programm on unikaalne ning e-riigina on Eestil suurepärane start-up ökosüsteem, kus olla enda firma asutajaks.

See programm sobib Sulle, kui oled proaktiivne inimene, kes on valmis tegema rasket tööd enda start-up ettevõtte asutamise nimel.  

Õpe toimub inglise keeles!
Vanessa Vorteil, MSc
start-up ettevõtluse erialajuht,
veebitehnoloogiate lektor

ÕPPEKAVA

MOODULID / SEMESTRID

Ettevõtte juhtimise põhiõpe (52 EAP)
Kirjalikud tööd ja praktikad (30 EAP)
Start-up ettevõtluse erialaõpe (61 EAP)
Alusõpe (24 EAP)
Uurimistöö metoodika (13 EAP)

ÕPPEMAKS

IGAKUINE MAKSE TALLINNAS:
õppemaks aastas EL kodanikele 4720 € (1 makse 400€, 8 makset 480€, 1 makse 480€)
SEMESTRIMAKSE TALLINNAS:
õppemaks aastas EL kodanikele 4660 € (1 makse 400€, 2 makset 2130€)
AASTAMAKSE TALLINNAS:
õppemaks aastas EL kodanikele 4720 €
õppemaks aastas EL väliste riikide kodanikele 5120 €

"Hea võimalus saada palju põnevaid teadmisi, kasulikke kontakte ja häid sõpru ning osa saada lahedatest ettvõtmistest."

Gerry Konnov, vilistlane
kaasasutaja
Sign Lingua"Start-up ettevõtluse eriala on parim võimalus kuidas start-up ringkonda pääseda. Õpe on praktiline ning meid juhendavad valdkonna praktikud, kes jagavad oma teadmisi kuidas asjad päriselt käivad."

André Purve, üliõpilane
asutaja
KorterMeie tudengite saavutused  STARTER programmi kiirendis:

STARTERcreative - Võitja (2018)
STARTERtallinn - TOP10 (2019)Erinevalt teistest kiirenditest ja lühiprogrammidest pakub start-up ettevõtlus kolm aastat kestvat programmi, mis käib läbi kõik start-upi arengu faasid. Eelnevat oleme seoses külalistundide, probleemjuhtimite esitamisega, firmakülastuste ja mentoritega erinevatest firmadest koostööd teinud ettevõtetega, nagu näiteks TransferWiseBoltPipedriveGoworkabit, Fortumo, Like A Local, Toggl, Startup Estonia, Goworkabit, Clanbeat, Subatomic, CoModule, FanvestoryLingvist, Innovation AcademyElisa ja Tele2.


Parim on ideede olemasolu enne sisseastumist, mille kallal soovitakse töötada õpingute ajal või leida äriidee Eestis toimuvate start-up ürituste ajal esimese semestri jooksul. Läbi idee tuletamise ja ärimudeli disaini kuni töötajate värbamiseni ja ettevõtte kasvu juhtimiseni julgustatakse tudengit töötama enda ideede kallal läbi erinevate ainete. 

Õpingute ajal läbitakse mõned ained Loovuse ja Äriinoovatsiooni tudengitega ning mõned ainult Start-up Ettevõtluse tudengitega. Tudengilt oodatakse, et ta paneb kogu õpitu praktikasse ja registreerib vähemalt ühe enda ettevõtte, millel on kliendibaas ja rahavood. Võimalik on olla ka kaasasutaja koos teise inimesega. 

Motiveeritud tudengil on võimalus kohtuda mitmete kaugele jõudnud inimestega üle terve Euroopa ja maailma ning ehitada professionaalne kontaktvõrgustik juba õpingute ajal.

Õpingute lõpetamise ajaks on tudengil tagapõhi koos mitmete ettevõtlike algatustega, mis eristab selgelt teda teistest tudengitest, kellel praktilised kogemused puuduvad. Ettevõtlikul tudengil on võimalik jätkata ettevõtjana või saada suurema ettevõtte projekti- või tootejuhiks - nn ettevõttesiseseks ettevõtjaks ehk intrapreneur'iks.

Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool. Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor pidevalt arendatav õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse. Heida ka pilk kooli igapäevaellu meie Facebooki lehel.

Start-up ettevõtlus, nagu kõik meie õppekavad, on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. Viimati toimunud hindamisel aastal 2018 anti start-up ettevõtluse õpetamisele Eesti kõrghariduse kõrgeim võimalik hinnang.

Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega ning järelmaksuvõimalust pakkuva Mainori Kõrgharidusfondiga.

Õppeaastal 2020/2021 võetakse start-up ettevõtluse erialale vastu kuni 30 uut üliõpilast. Start-up ettevõtluse eriala lõpetanu omandab bakalaureusekraadi (Bachelor of Arts, BA) ettevõtluse ja äriinnovatsiooni õppekava start-up ettevõtluse kõrvalerialal. Kandideerimiseks esita avaldus siinsamas kodulehel ja lae seejärel üles vajalikud dokumendid.

Ülemiste City ettevõtete töötajatele, Telia Eesti AS ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor vilistlastele kehtib õppemaksu soodustus 10%. 


Vastuvõtukriteeriumid:

  • keskharidus
  • lühiessee, milles kirjeldad oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes (30%)
  • vastuvõtuvestlus (50%)
  • õpimotivatsioon ja ettevõtlik eluhoiak (20%)


Üldtingimustel vastuvõtt õppeaastaks 2020/2021 kestab kuni 30.09.2020. 


Rohkem infot:

Vanessa Vorteil
erialajuht
vanessa.vorteil@eek.ee

ÕPPEJÕUD
Ming Jia Liew, MSc
Yiyang Yang, MSc