Ostukorv Ostukorv (0)
Avatud Kõrgkool - Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Suur-Sõjamäe 10a, Tallinn, Estonia eek@eek.ee +372 610 1900

Riskianalüüs logistikas

Õppeaine sisu

Õppeaine eesmärgiks on anda üliõpilastele teadmisi ja oskusi riskide juhtimiseks, hindamiseks ja maandamiseks logistika ja ekspedeerimise valdkondades ning käsitleda ohutus ja turvalisusprobleeme transpordiahelates. Kursuse raames käsitletakse järgmiseid teemasid: vastutuskindlustus, veosekindlustus, ekspedeerija vastutus kauba kahjustuse puhul, transpordiriskide kindlustamine; ohutus ja turvalisus transpordiahelas, turvalisuse programmid.

Kursuse läbinu:

 • oskab analüüsida ja hinnata riske tarneahelates ning rakendada meetmeid riskitasemete vähendamiseks.
 • oskab kirjeldada ekspedeerimises kasutatavaid ohutuse ja turvalisuse meetodeid ningeristab ohutuse ja turvalisuse mõisteid;
 • teab kindlustuskaitse erinevaid võimalusi ja omadusi;
 • oskab lahendada kindlustuse lihtsamaid probleeme.
 • oskab rakendada ja kasutada ohutuse ja turvalisuse meetmeid ja programme.

Aine läbimise tingimuseks on arvestuse edukas sooritamine.

Janek Popell, MSc
ettevõtlusõppe mooduli juht
Albina Saar, MSc
Olen Albina Saar ja viimase 16 a jooksul olen töötanud põhikohaga Maksu-ja Tolliameti tolliosakonnas, täpsemalt piirikontrolli valdkonnas. Olen lõpetanud Sisekaitseakadeemia tolli eriala. Oma tollialast karjääri alustasin juba 2 kursuse praktikandina, jätkasin inspektorina 3 kursusel õppides. Aastate jooksul liikusin karjääriredelil vanem- ja seejärel peainspektori kohale. Vastavalt vajadusele täidan ka juhtivinspektori ametikohustusi. Lisaks oma põhitööle Maksu - ja Tolliametis olen ametnike vahetusprogrammi raames töötanud Saksamaal Müncheni lennujaamas ning Saksamaa-Austria piirikontrollis.

Pööran suurt tähelepanu oma tööalasele arengule, seega osalen paljudes koolitustes, treeningutes ja õppustes nii õppijana kui ka läbiviijana. Löön kaasa ka rahvusvahelistes tollialastes programmides - olen näiteks osalenud Malagas toimunud Euroopa Komisjoni poolt korraldatud rahvusvahelises koostööõppuses. Eesti sisestest ettevõtmistest on kindlasti märkimist väärt osalemine inimkaubanduse tõkestamise koostöö projektis, mis toimus Siseministeeriumi eestvedamisel ning kus ma esindasin Maksu- ja Tolliametit.

Viimase paari aasta jooksul olen olnud üks Maksu-ja Tolliameti radiatsiooni valdkonna koolitajatest. Vastava vajalikku väljaõppe korraldas USA Energeetikakeskus koostöös FBI-ga. Peale väljaõppe perioodi olen saanud võimalust täiendada oma teadmisi ja oskusi ka rahvusvahelisel tasandil - näiteks, osalesin radiatsioonialases lauaõppuses Vilniuses ning praktilises õppuses Saksamaa Karlsruhe radiatsioonikeskuses. Eesti siseselt osalen Maksu-ja Tolliameti esindajana radiatsioonialastes projektides ja õppustes, mis toimuvad koostöös PPA-ja, KAPO-ga, Päästeametiga ja Keskonnainspektsiooniga.

2017 aastal alustasin külalisõppejõuna Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. See on minu jaoks uus ja värskendav kogemus, mis siiani on väga meeldiv olnud.

Meelepärane töö on minu jaoks suur õnn ja mõnes mõttes on see juba ka omaette hobiks saanud. Lisahobi korras omandasin teise kõrghariduse Romaani keelte ja kultuuride valdkonnas, muudeks huvideks on keelte õppimine (valdan hetkel 8 keelt) ning reisimine.
Stanislav Kovaljov

Toimumise aeg ja koht

Vali omale sobivaim õppeperiood

Koolitajad: Janek Popell, Vadim Paltmann, Albina Saar

 • 25. jaanuar 2024, 10:00 (4 ak. tundi)
 • 26. jaanuar 2024, 14:00 (4 ak. tundi)
 • 27. jaanuar 2024, 12:00 (2 ak. tundi)
 • 16. veebruar 2024, 14:00 (4 ak. tundi)
 • 17. veebruar 2024, 10:00 (2 ak. tundi)
 • 07. märts 2024, 14:00 (4 ak. tundi)
 • 09. märts 2024, 10:00 (2 ak. tundi)
 • 30. märts 2024, 10:00 (2 ak. tundi)

Helista meile +372 5440 0466
või kirjuta avatud@eek.ee