Koolituse eesmärgiks on anda osalejatele praktilised ja teoreetilised baasteadmised sotsiaalmeedias jagatavate visuaalsete videopostituste loomiseks, alates loo arendamisest kuni monteerimiseni.
Visuaalse kommunikatsiooni baaskursus on suunatud neile, kes soovivad omandada praktilisi oskusi ja teoreetilisi teadmisi sotsiaalmeedia videopostituse loomise ja jagamise valdkonnas - ideest teostuseni. Kontakt- ja veebikohtumiste käigus õpivad osalejad, kasutades isiklikku mobiiltelefoni, video filmimise baasteadmisi, sh kaamera seadistamist, kadreerimist ja valgustust. Omandatakse teadmisi kehakeele kasutamisest ja mõjust vaatajale videopostituses. Lisaks omandatakse baasoskused video monteerimiseks ja helindamiseks, kasutades algtaseme tarkvara.
Kursus hõlmad videote ülesehituse strateegiaid sotsiaalmeedias, andes osalejatele teadmisi, kuidas luua visuaalselt köitvaid ja sihtrühmale suunatud videopostitusi.
Loengud toimuvad
04. september 2025, 16:00 (4 ak. tundi)
02. oktoober 2025, 14:00 (6 ak. tundi)
30. oktoober 2025, 16:00 (3 ak. tundi)
12. november 2025, 16:00 (2 ak. tundi, veebiseminar)
11. detsember 2025, 16:00 (4 ak. tundi, veebiseminar)
08. jaanuar 2026, 10:00 (8 ak. tundi)
Kursuse läbinu
tunneb videopostituse loomise põhitõdesid, sihtgrupiga arvestamist ning oskab planeerida postitust;
oskab kasutada mobiiltelefoni video salvestamiseks, arvestades kadreeringu, valgustuse ja kaadri kompositsiooni põhimõtetega;
oskab algtasemel monteerida ja helindada videomaterjali ning luua sobiva pisipildi (thumbnail);
tunneb loo jutustamise ja struktuurse ülesehituse põhimõtteid ning rakendab neid sotsiaalmeediapostituste loomisel;
mõistab kehakeele rolli ja mõju videopostituses ning oskab seda teadlikult kasutada.
Õppejõud
Andrus Tuisk MA
Andrus on visuaalse kommunikatsiooni spetsialist, kes omab laialdasi kogemusi visuaalse identiteedi, disaini ja meedialahenduste alal ning on töötanud mitmete loomeprojektide juhina. Andrus tegutseb aktiivselt koolitajana loovtööstuse valdkonnas.
Ülli Kukumägi MA
Ülli on tunnustatud kehakeele ekspert, kellel on pikaajaline kogemus visuaalse väljenduse ja mitteverbaalse kommunikatsiooni alal. Ta on töötanud nii teles, fotokunstis kui ka koolitajana esinemisoskuste ja kehakeele teemadel.