EEK
EST

left Kõik lood

eek.ee
Erasmuse kogemus Rumeeniast
21.02.2024

Tere! Minu nimi on Victoria A. Ude. Olen Nigeeria lõpukursuse üliõpilane Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, kus õpin tarkvaraarendust ja ettevõtlust. Reisisin 5. veebruarist kuni 10. veebruarini 2024 Bukaresti, Rumeeniasse, et osaleda Erasmuse Intensiivprogrammis "Desinformatsioon AI ajastul". Seejärel oli meil veel 15. veebruaril veebipõhine sessioon.

Registreerusin sellesse programmi, kuna olen tehnoloogia ja tehisintellekti suur entusiast ning tahtsin teemast rohkem teada saada. Tunnid algasid igapäevaselt umbes kell 9:30/10:00 ja lõppesid kell 16:30. Tundide ajal osalesime loengutes, töötubades ja rühmatöödes. Pausiks oli meil umbes kaks tundi lõunaaega, mil saime suhelda teiste õpilastega erinevatest riikidest. Pikkade õppetundide järel viidi meid linnatuurile, kus proovisime tüüpilisi tänavatoite, maitsesime kohvi ja osalesime mitmesugustes tegevustes. Lisaks tundidele ja planeeritud sündmustele külastasime ka kaubanduskeskust, muuseume ja restorane, proovisime uusi toite ning tegime palju pilte ja videosid, nautides linna.

Mis mulle selle programmi juures kõige rohkem meeldis, oli uute meetodite õppimine tehisintellekti vastutustundlikuks, tõhusaks ja edukaks rakendamiseks. Kõige meeldejäävam osa meie programmist oli lõbus aeg koos kursusekaaslaste ja uute sõpradega teistest ülikoolidest ja riikidest. See oli nauditav õppekogemus.

Olen alati rõõmus, kui saan osaleda Erasmuse programmis, kuna see tähendab alati uut võimalust tudengitele, kes soovivad uusi asju õppida ja samal ajal lõbutseda. Seetõttu soovitan Erasmus+ BIPi teistele üliõpilastele väga.

See programm on andnud mulle uue perspektiivi tehisintellekti maailmamõjule, samuti uusi sõprussuhteid ja ideid. Olen tänulik Eesti Ettevõtluskõrgkoolile Mainor võimaluse eest osaleda Erasmus+ BIPis.