EEK
EST

left Kõik lood

eek.ee
Erasmus+ BIP Kaunases: Väärtuslik kogemus tulevastele ettevõtjatele
02.11.2023

Kaheksa Eesti Ettevõtluskõrgkooli õpilast, kes õpivad tarkvaraarendust ja ettevõtlust, osalesid hiljuti Erasmus+ Intensiivprogrammis Leedus Kaunases. Lugege Carlangi kogemust ja saage teada, miks peaksite kaaluma tulevikus Erasmus+ Segatud Intensiivprogrammides osalemist.

Minu nimi on Carlang, kuid kõik kutsuvad mind Carl'iks (C-ga). Olen hetkel tarkvaraarenduse ja ettevõtluse õpingute teisel kursusel. Sügisel 2023 sain uskumatu võimaluse reisida Leetu, kus osalesin Erasmus+ Intensiivprogrammis (BIP), mida korraldas Kaunase Kolegija. Programmi fookuses oli teema "Haridusmeedia sisu loomine ja arendamine sotsiaalvõrgustikes".

Nagu miljardid skrollimisele keskendunud inimesed, olen alati olnud meedia suhtes kirglik ning võimalus luua ja arendada haridusmeedia sisu sotsiaalvõrgustikes pakkus mulle suurt elevust. Otsus osaleda Erasmus+ BIPis oli aga tingitud ka teistest põhjustest. Esiteks tahtsin avardada oma silmaringi erinevas kultuurilises kontekstis. Enne reisi teadsin leedulastest ainult seda, et nad on korvpalli suhtes kirglikud. Tahtsin mõista paremini võõrustava riigi kombeid ja traditsioone. Teiseks tahtsin tutvuda erinevate õpetamismeetodite, akadeemiliste vaatenurkade ja uurimisvõimalustega. Kolmandaks see BIPi konkreetne teema sobis ideaalselt ühe mu huvialaga, pakkudes võimalust saada praktilist kogemust haridusmeedia vallas. Viimaks olin ma väga huvitatud rahvusvaheliste sõprussuhete loomisest ja uues riigis elamise kogemusest.

Kõik minu eesmärgid said täidetud. Minu päevad Kaunases olid ideaalne segu haridusest, avastamisest ja vabaaja veetmisest. Hommikud olid pühendatud kaasahaaravatele loengutele ja töötubadele, kus me õppisime viimaste haridusmeedia sisu loomise trendide kohta. Pärastlõunad südamlikeks lõunateks, kus saime proovida erinevaid kohalikke toite, nagu Cepelinai – kõik need olid ülimalt maitsvad. Ülejäänud päev oli reserveeritud praktilisteks sessioonideks, kus saime töötada oma projektide kallal ja vahetada ideid rahvusvaheliste eakaaslastega. Kui töö tehtud, veetsime õhtuid sageli kaunis Kaunase linnas ringi vaadates, nii vanas kui ka uues osas, nautides selle rikkalikku ajalugu ja elavat kultuuri.

Soovitan Erasmus+ BIPi teistele üliõpilastele. Kuigi programm oli lühike, andis see mulle unikaalse võimaluse õppida, kasvada ja luua püsivaid sidemeid. See avas ukse võrgustikule, mis ma loodan, et saab minu tulevaseks globaalseks sõprade võrgustikuks. Elada ja õppida teises riigis oli hindamatu kogemus ja ma olen optimistlik, et saadud teadmised ja sõprused jäävad minuga terveks eluks. Üle kõige õpetas see kogemus mulle avatud meelega, kohanemisvõimet ja inimkultuuri ja teadmiste rikkuse hindamist. Sest nagu nende päevadega selgus, on Leedul korvpalli kõrvalt palju muudki pakkuda. See on uskumatult elav riik – rikas kultuuri, köögi ja vaatamisväärsuste poolest. Ja siis on veel Žemaitiškas kastinys.