EEK
EST

left Kõik lood

eek.ee
Tarkvaraarenduse ja ettevõtluse üliõpilane Victoria osales hiljuti Erasmus+ Intensiivprogrammis Leedus Klaipedas, keskendudes "Digitaalsele turundusele ja brändihaldusele"
11.10.2023

Tere, olen Victoria Amarachi Ude, teise kursuse üliõpilane Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, kus õpin tarkvaraarendust ja ettevõtlust. Hiljuti sain võimaluse osaleda Erasmuse+ programmil Klaipedas, Leedus. Programm keskendus digitaalsele turundusele ja brändihaldusele, koosnedes veebiõppest 25. septembrist kuni 29. septembrini ning füüsilisest õppetööst 2. oktoobrist kuni 6. oktoobrini.

Tarkvaraarenduse üliõpilasena õpin looma efektiivseid tehnoloogiaid nagu veebilehed, rakendused ja muud teenused ning kuidas neid ettevõtluses kasutada. Ma usun kindlalt, et erinevate turundusstrateegiate abil tehnoloogiabrändide haldamise õppimine on oluline. See teadmine on oluline mitte ainult ettevõtete eduks, vaid ka minu isikliku tarkvaraarendaja brändi kasvatamiseks. Seetõttu liitusin selle programmiga eesmärgiga omandada oskusi õige publiku meelitamiseks ja turundusstrateegiate tõhusaks kasutamiseks oma IT-karjääris.

Minu aeg Klaipedas oli tõeliselt erakordne. Iga päeva alustasin lühikese 6-10-minutilise sõiduga ühistranspordis ülikooli. Enne tunde saime hommikusöögi kuponge 10 Tiltu kohvikusse, mis asus mugavalt otse ülikooli vastas. Meie igapäevane ajakava sisaldas tavaliselt tunde algusega kell 10, lõunapausi umbes 12:30-13:30 ja seejärel töötubasid alates kell 14. Päeva lõppes tavaliselt kell 15-16.

Programmivälisel ajal oli meil võimalus avastada võluvat Vanalinna. Vaba aja veetsime Akropolise kaubanduskeskuses, külastades Aasia poodi ja kohvikut Vanalinnas. Lisaks saime külastada majakat ja näha põnevat neuromarketingi näitust. Hoolimata ettearvamatust ilmast, suutsime suurepäraselt aega veeta.

Üks kõige rahuldustpakkuvamaid aspekte sellest kogemusest oli inimestega kohtumine. Mul oli hea meel suhelda erinevatest riikidest pärit inimestega, luua uusi sõprussuhteid ja väärtuslikke ühendusi. Klaipedat ja selle ümbrust koos selle mitmekesise inimeste rühmaga avastada muutis selle kogemuse veelgi rikkamaks.

Klaipeda on kahtlemata ilus linn. Seal on palju võluvaid ja esteetilisi kohvikuid ja restorane. Minu külastuse ajal sain ma nautida populaarseid Leedu roogasid, sealhulgas imelist borši.

Kokkuvõttes soovitan ma kogu südamest kaasüliõpilastel osaleda Erasmuse+ programmides. See pakub erakordset võimalust saada akadeemilist ülevaadet, laiendada silmaringi kohtudes inimestega erinevatest taustadest ja kultuuridest ning avastada võluvaid sihtkohti. Isiklikult leidsin ma programmi keskendumise digitaalsele turundusele ja rahanduse loengutele ning üldise kogemuse Klaipedas uskumatult rahuldustpakkuvana. See oli tõeliselt uskumatu seiklus.