EEK
EST

left Kõik lood

eek.ee
Vanus on kõigest number ja kunagi pole liiga hilja!
05.04.2024

Seitse Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilast osalesid lühikesel, 5-päevasel intensiivkursusel "Ärimudeli ümberkujundamine jätkusuutliku tuleviku nimel”, mis toimus 25. veebruarist 1. märtsini Belgias Brüsselis. Meie teise kursuse personalijuhtimise tudeng Aleksandra jagab oma kogemust sellest, kuidas närvesööv otsus osaleda Erasmuse programmis sai tema akadeemilise teekonna üheks kõige rahuldust pakkuvamaks otsuseks.

Minu nimi on Aleksandra ja valisin selle kursuse, kuna olen huvitatud ökoloogiast ning nooruses olid mu lemmikaineteks bioloogia ja keskkonnakaitse. Tänapäeval on väga oluline kliimamuutuste tõttu arendada jätkusuutlikke mudeleid tulevikuks. Lisaks oli kursus lühike - kõigest 5 päeva, tahtsingi alustuseks proovida lühikursust, et ennast proovile panna.

See oli minu esimene kogemus Erasmuse programmis. Igapäevaelus ma inglise keelt eriti ei kasuta, seega alguses polnud ma kindel, kas suudan isegi testi positiivselt sooritada. Alguses olin veidi hirmunud, kuid ettevalmistused sujusid õigeaegselt ja Erasmuse koordinaator toetas meid palju ning vastas erinevatele küsimustele alati kiirelt.

Me elasime hostelis Brüsseli kesklinnas. Kursus oli korraldatud ideaalselt - ettekanded, mängud, grupitööd, väikesed ekskursioonid - mitte ainult teoreetiline osa, vaid ka praktiline osa. Õhtuti oli meil piisavalt vaba aega kohaliku toidu nautimiseks, Brüsseli avastamiseks ja uute tutvuste loomiseks.

Minu lühiajalise kursuse kõige unustamatum mälestus oli see, et meie rahvusvaheline grupp saavutas II koha suurte sündmuste, sealhulgas Decathloni kaubamärgi ja selle toodete lahenduste väljatöötamisel. Kursuse alguses jagati meid gruppidesse - oli 10 rühma ja igas neist erinevate riikide esindajad. Kõigile gruppidele anti ringlusprotsessi väljakutse ülesanne - "Kuidas parandada minu sündmuse jätkusuutlikkust Belgias, kasutades Decathloni tooteid ja teenuseid?" Me pidime valima sündmuse, arendama idee ja esindama seda paneelile. Paneel koosnes õpetajatest ja Decathloni esindajast. Ettevalmistusosa oli suurepärane, kuid kõige närvilisem hetk oli oma idee esitlemine. Lõpetades saime aplausi ning mõne aja pärast saime ka tulemused - saavutasimegi kõigi meeskondade hulgast teise koha!

Belgias viibides avastasin erinevaid kultuure, kuulsin enda ümber erinevaid keeli ning tegin palju grupitöid. Teisel päeval rääkisin juba vabalt inglise keeles. Erasmus aitas mul oma keeleoskust parandada, mitte ainult inglise-, vaid ka veidi prantsuse keeles.

See kogemus andis mulle julgust ja uusi kohanemisoskusi, parandas mu keeleoskust, sain palju uusi sõpru erinevatest riikidest (näiteks Belgia, USA, Kanada). Puutusin kokku paljude huvitavate kultuuridega ning õppisin nende traditsioonidest palju. Soovitan kõigil üliõpilastel vähemalt üks kord õpingute ajal proovida välismaal õppimist, Erasmuse programm sobib selleks väga hästi!