Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Suur-Sõjamäe 10a, Tallinn, Estonia eek@eek.ee +372 610 1900

START-UP
ETTEVÕTLUS

Õpid ettevõtlust, luues enda innovaatilise ettevõtte.

  1. Õppe kestus 3 aastat
  2. Igakuise maksmise ja järelmaksu võimalus
  3. Päevane õpe inglise keeles esmaspäevast kolmapäevani

Traditsiooniline ettevõte ja start-up ettevõte erinevad teineteise poolest palju. See programm sobib Sulle, kui oled proaktiivne inimene, kes on valmis tegema rasket tööd enda start-up ettevõtte asutamise nimel.  

Startup ettevõtlus on intentsiivne programm, kus on võimalik õppida äri, luues enda innovaatilise ettevõtte juba õpingute ajal.
Vanessa Vorteil, MA
start-up ettevõtluse erialajuht,
veebitehnoloogiate lektor

ÕPPEKAVA

MOODULID / SEMESTRID

Ettevõtte juhtimise põhiõpe (56 EAP)
Kirjalikud tööd ja praktikad (30 EAP)
Start-up ettevõtluse erialaõpe (61 EAP)
Alusõpe (26 EAP)
Uurimistöö metoodika (7 EAP)

ÕPPEMAKS

IGAKUINE MAKSE TALLINNAS:
õppemaks aastas EL kodanikele 4720 € (1 makse 400€, 8 makset 480€, 1 makse 480€)
SEMESTRIMAKSE TALLINNAS:
õppemaks aastas EL kodanikele 4660 € (1 makse 400€, 2 makset 2130€)
AASTAMAKSE TALLINNAS:
õppemaks aastas EL kodanikele 4720 €
õppemaks aastas EL väliste riikide kodanikele 5120 €

"Hea võimalus saada palju põnevaid teadmisi, kasulikke kontakte ja häid sõpru ning osa saada lahedatest ettvõtmistest."

Gerry Konnov, vilistlane
kaasasutaja
Sign Lingua"Selle eriala raames on suurepärane võimalus kohtuda startup maailma siseringi inimestega ning saada näpunäiteid inimestelt, kes on selles valdkonnas edu saavutanud."

Monika Šefer, üliõpilane"Mul on kursusekaaslastega väga vedanud. Just nemad on need, kelle tugi annab mulle hoogu juurde."

Lauri Ööpik, üliõpilane
juhtkoolitaja, asutaja
Fitness & Combat Martial Arts "Start-up ettevõtluse eriala on parim võimalus kuidas start-up ringkonda pääseda. Õpe on praktiline ning meid juhendavad valdkonna praktikud, kes jagavad oma teadmisi kuidas asjad päriselt käivad."

André Purve, üliõpilane
asutaja
KorterErinevalt teistest kiirenditest ja lühiprogrammidest pakub start-up ettevõtlus kolm aastat kestvat programmi, mis käib läbi kõik start-upi arengu faasid. Varasemalt oleme koostööd teinud ettevõtetega nagu TransferWiseBoltPipedriveGoworkabitFortumoLike A LocalToggl.

2019. aastal tegime koostööd ettevõtetega Startup Estonia, Goworkabit, Clanbeat, Subatomic, CoModule, Fanvestory,  Lingvist, Innovation Academy, Cin Cin Bubble Tea, Elisa ja Tele2.

Parim on ideede olemasolu enne sisseastumist, mille kallal soovitakse töötada õpingute ajal või leida äriidee Eestis toimuvate start-up ürituste ajal esimese semestri jooksul. Läbi idee tuletamise ja ärimudeli disaini kuni töötajate värbamiseni ja ettevõtte kasvu juhtimiseni julgustatakse tudengit töötama enda ideede kallal läbi erinevate ainete. 

Õpingute ajal läbitakse mõned ained Loovuse ja Äriinoovatsiooni tudengitega ning mõned ainult Start-up Ettevõtluse tudengitega. Tudengilt oodatakse, et ta paneb kogu õpitu praktikasse ja registreerib vähemalt ühe enda ettevõtte, millel on kliendibaas ja rahavood. Võimalik on olla ka kaasasutaja koos teise inimesega. 

Motiveeritud tudengil on võimalus kohtuda mitmete kaugele jõudnud inimestega üle terve Euroopa ja maailma ning ehitada professionaalne kontaktvõrgustik juba õpingute ajal.

Õpingute lõpetamise ajaks on tudengil tagapõhi koos mitmete ettevõtlike algatustega, mis eristab selgelt teda teistest tudengitest, kellel praktilised kogemused puuduvad. Ettevõtlikul tudengil on võimalik jätkata ettevõtjana või saada suurema ettevõtte projekti- või tootejuhiks - nn ettevõttesiseseks ettevõtjaks ehk intrapreneur'iks.

Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool. Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor pidevalt arendatav õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse. Heida ka pilk kooli igapäevaellu meie Facebooki lehel.

Start-up ettevõtlus, nagu kõik meie õppekavad, on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. Viimati toimunud hindamisel aastal 2018 anti start-up ettevõtluse õpetamisele Eesti kõrghariduse kõrgeim võimalik hinnang.

Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega ning järelmaksuvõimalust pakkuva Mainori Kõrgharidusfondiga.

Õppeaastal 2020/2021 võetakse start-up ettevõtluse erialale vastu kuni 30 uut üliõpilast. Start-up ettevõtluse eriala lõpetanu omandab bakalaureusekraadi (Bachelor of Arts, BA) ettevõtluse ja äriinnovatsiooni õppekava start-up ettevõtluse kõrvalerialal. Kandideerimiseks esita avaldus siinsamas kodulehel ja lae seejärel üles vajalikud dokumendid.

Ülemiste City linnaku töötajatele ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor vilistlastele kehtib 10% õppemaksu soodustus.

Vastuvõtukriteeriumid:

  • keskharidus
  • lühiessee, milles kirjeldad oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes (30%)
  • vastuvõtuvestlus (50%)
  • õpimotivatsioon ja ettevõtlik eluhoiak (20%)

Avalduste vastuvõtt 2020/21. õppeaastaks on alanud.


Rohkem infot:

Vanessa Vorteil
erialajuht
vanessa.vorteil@eek.ee

Erialajuhiga saad ühendust võtta ka Skype'i kaudu!
ÕPPEJÕUD