Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Suur-Sõjamäe 10a, Tallinn, Estonia eek@eek.ee +372 610 1900

Start-up ettevõtlus

Õpi ettevõtlust, luues enda innovaatiline ettevõte.

Vanessa Vorteil
veebitehnoloogiate lektor,
start-up ettevõtluse erialajuht
  1. Õppe kestus 3 aastat
  2. Ettevõtluse ja äriinnovatsiooni õppekava start-up ettevõtluse kõrvaleriala
  3. Päevane õpe esmaspäevast kolmapäevani

Start-up ettevõtlus on nii eriala ettevõtlikule keskkoolilõpetajale, kui ka kogenud professionaalile, kes otsib elust midagi uut. Sel erialal õpid ettevõtlust, luues enda innovaatilise ettevõtte. Kolme aasta jooksul nii omandad kõrghariduse kui ka annad endast parima, et kogenud nõuandjate toel luua uus nutikas start-up.

Kohe esimesel õppeaastal leiad kliendiprobleemi, millele pakkuda uudse toote või teenusega lahendust. Uusi teadmisi ja oskusi omandad põimitult reaalse tegevusega oma ettevõtte ülesehitamisel. Õppekava käib intensiivselt läbi kõik start-up ettevõtte elutee etapid. Erinevalt kiirenditest ja muudest lühematest koolitustest pakub start-up ettevõtluse eriala kolmeaastast süvitsi minevat arenguprogrammi ja Sinu edu nimel pingutavat meeskonda.


Selline haridus ja kogemus annavad nii ettevalmistuse eluks ettevõtjana kui ka reaalsed oskused, mida otsivad kõik edukad tööandjad. Lõpetajatel on kõik eeldused, et jätkata ettevõtjana või saada suurema ettevõtte projekti- või tootejuhiks - nn ettevõttesiseseks ettevõtjaks ehk intrapreneur'iks.

Õppemeetodite valikul lähtume põhimõttest, et teoreetilised teadmised peavad saama ka praktikas läbi proovitud. Õppes kasutatakse palju interaktiivseid õppemeetodeid ning probleemi- ja projektipõhist õpet.

Teekonnal äriidee leidmisest kiire kasvu juhtimiseni on Sulle abiks mentorid ettevõtetest nagu TransferWise, Taxify, Pipedrive, Goworkabit, Fortumo, Like A Local, Toggl ja paljud teised.

                                                                               
Kogu õpe on toetatud spetsiaalselt kaugõppijate vajaduste järgi arendatud IT-lahendustega. Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool. Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor pidevalt arendatav õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.

Start-up ettevõtlus, nagu kõik meie õppekavad, on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. Viimati toimunud hindamisel aastal 2018 anti start-up ettevõtluse õpetamisele Eesti kõrghariduse kõrgeim võimalik hinnang.

Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega ning järelmaksuvõimalust pakkuva Mainori Kõrgharidusfondiga.

Õppeaastal 2019/2020 võetakse start-up ettevõtluse erialale vastu kuni 30 uut üliõpilast. Start-up ettevõtluse eriala lõpetanu omandab rakenduskõrghariduse diplomi ettevõtluse ja äriinnovatsiooni õppekava start-up ettevõtluse kõrvalerialal. Kandideerimiseks esita avaldus siinsamas kodulehel ja lae seejärel üles vajalikud dokumendid.

Vastuvõtukriteeriumid:

  • keskharidus;
  • lühiessee, milles kirjeldad oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes (30%);
  • vastuvõtuvestlus (50%);
  • õpimotivatsioon ja ettevõtlik eluhoiak (20%).

Heida ka pilk kooli igapäevaellu meie Facebooki lehel.

Rohkem infot:

erialajuht Vanessa Vorteil
vanessa.vorteil@eek.ee

Erialajuhiga saad ühendust võtta ka Skype'i kaudu!
Aminul Islam
loovuse ja äriinnovatsiooni erialajuht,
Jätkusuutliku arengu lektor
Liisa Jõgisalu
rahvusvaheliste üliõpilaste nõustaja
Elari Tamm
ettevõtluse lektor,
ettevõtlusõppe konsultant
Ülane Vilumets
ettevõtluse lektor