GRAAFILINE
DISAIN
Õpid kujundama visuaalseid lahendusi digitaalse meedia valdkonnas.
- Õppe kestus 3 aastat
- Igakuise maksmise ja järelmaksu võimalus
- Õpe keskmiselt kord kuus neljapäevast pühapäevani
Graafilise disaini erialal õpid kujundama visuaalseid lahendusi nii veebis, trükis kui mistahes pindadel. Looma visuaalset identiteeti ja realiseerima oma kunstilisi eeldusi ennekõike digitaalse meedia valdkonnas. Õpid nii professionaalse kunsti aluseid kui ka kasutama laialdaselt kasutatavaid digitaalseid disainitööriistu.
Lisaks erialaoskustele omandad edasiseks karjääriks vajalikke juhtimis-, suhtlemis-, analüüsi-, õigus- ja majandusalaseid teadmisi. Sinu õppejõudude seas on oma valdkonna kogenud praktikud, paljusid ettevõtteid nõustanud koolitajad ning Eesti tuntud majandus- ja ettevõtlusalased arvamusliidrid.
Sisseastumisavalduste vastuvõtt
Kevadsemestriks 2021 vastuvõttu ei toimu.
Sügissemester 2021:
- Avalduste esitamise tähtaeg Eesti elamisloa omanikele ja Eesti kodanikele: 30.09.2021
- Avalduste esitamise tähtaeg EL liikmesriikide kodanikele: 31.07.2021
- Avalduste esitamise tähtaeg mitte EL kodanikele (EL viisa on vajalik): 31.05.2021
graafilise disaini erialajuht,
graafilise disaini lektor
ÕPPEKAVA
MOODULID / SEMESTRID
MOODULID / SEMESTRID
- Avalik esinemine (Y-023), [2 EAP]
- Enesejuhtimine kõrgkoolis (Y-113), [3 EAP]
- Fototöötlus (Photoshop) (DB-051), [5 EAP]
- Graafilise disaini ajalugu (GD-621), [3 EAP]
- Kujundusgraafika (GD-642), [3 EAP]
- Joonistamine I (P-200), [5 EAP]
- Suhtlemispsühholoogia (Y-022), [4 EAP]
- Organisatsioonikäitumine (Y-119), [4 EAP]
- Eraisiku rahandus (Y-120), [2 EAP]
- Vektorgraafika (DB-048), [5 EAP]
- Märgigraafika (GD-644), [3 EAP]
- Kompositsioon ja värvusõpetus (P-202), [5 EAP]
- Trükitehnoloogia (GD-631), [3 EAP]
- Ajalehe ja ajakirja kujundus ning küljendamine (InDesign) (GD-655), [5 EAP]
- Loominguline praktika (DB-205), [5 EAP]
- Akadeemiline kirjutamine (Y-110), [3 EAP]
- Kasutajaliidese ja -kogemuse disain (UI & UX design) (KVT-010), [5 EAP]
- HTML 5 (DB-053), [5 EAP]
- Fotograafia (DB-617), [3 EAP]
- Fotomanipulatsioon reklaamis (GD-657), [3 EAP]
- Keskkonnadisain (GD-659), [2 EAP]
- Tüpograafia (GD-628), [3 EAP]
- Illustratsioon (GD-632), [3 EAP]
- Äriõigus ja loomemajanduse õigusaktid (HS-036), [3 EAP]
- Reklaamipsühholoogia (T-035), [2 EAP]
- Uurimistöö meetodid (Y-007), [5 EAP]
- Arvutigraafika ja animatsioon (KMM-009), [5 EAP]
- Wordpress (GD-656), [3 EAP]
- Firmagraafika (GD-627), [3 EAP]
- Pakendigraafika (GD-630), [3 EAP]
- Plakatigraafika (GD-633), [3 EAP]
- Erialase meeskonnatöö praktika (DB-200), [10 EAP]
- Ettevõtlusmoodul (Y-108), [15 EAP]
- Andmeanalüüs (Y-009), [5 EAP]
- Reklaamigraafika (GD-637), [3 EAP]
- Interaktiivne veebimeedia (GD-658), [3 EAP]
- Infograafika (GD-641), [3 EAP]
- Portfoolio (DB-6294), [5 EAP]
- Lõputöö (L-002), [10 EAP]
- Erialapraktika (DB-483), [15 EAP]

- Ettevõtlusmoodul (Y-108, 15 EAP)

-
Organisatsioonikäitumine (Y-119, 4 EAP)
2 õppejõudu- Taimi ElenurmxTaimi Elenurm
Taimi Elenurm on hariduselt psühholoog (LRÜ, 1976) ja personalijuht-ärikorraldaja (TTÜ 2004) ning täiendanud end loovteraapiate (TLÜ), psühholoogilise nõustamise ja lahenduskeskse teraapia (TLÜ, TTÜ), psühhodraama (Tallinna Psühhodraama Kool), gestaaltteraapia (Gis-International), tervisekasvatuse ja terviseedenduse (TLÜ, Eesti Tervisekasvatuse Keskus) ning personalitöö valdkondades (PARE). Ta on sertifitseeritud superviisor ja coach (Tallinna Ülikool, Der Rote Faden 2006) ning loovterapeutide ja supervisiooni-õpilaste õppesuperviisor. Taimi Elenurm on töötanud teaduri, lektori ja koolitajana (Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, EEK Mainor), personalijuhina (Eesti Ehitus AS, Tallinna Sadam AS) ja tööpsühholoogina (Interest Marketing OÜ). Ta on Tervise Arengu Instituudi, Tööinspektsiooni ja Töötukassa koostööpartner terviseedenduses ja tööpsühholoogias ning ta omab personalijuhi V taseme kutsetunnistust. Lisaks on Taimi Elenurm Euroopa Töö- ja Organisatsioonipsühholoogide Assotsisatsooni ning Eesti Supervisooni- ja Coachingu Ühingu liige. Taimi Elenurm on praktiliselt tegev nii koolitaja ja lektori kui ka superviisorina. Tema töömeetoditeks on peamiselt lahenduskesksed ja loovteraapiast pärit tehnikad, lisaks eksistentsiaalteraapiast ja teistest õpitud psühhoteraapiatest pärit töövahendid. Taimi Elenurm on Terviseameti poolt sertifitseeritud teenuse osutaja tööpsühholoogias –töötervishoius. - Maris Nõgu
xMaris Nõgu- Eraisiku rahandus (Y-120, 2 EAP)
2 õppejõudu- Kristjan LiivamägixKristjan Liivamägi
- Tõnn Talpsepp
xTõnn Talpsepp- Suhtlemispsühholoogia (Y-022, 4 EAP)
2 õppejõudu- Karin KuimetxKarin Kuimet
Karin Kuimet on personalijuhtimise erialajuht Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Eelnevalt on Karin 11. aastat tegelenud praktilise personalitööga ja personalijuhtimisega Securitas Eesti AS –is, AS-is Esmofon ja EMT Esindused AS-is. Karini uurimisteemaks on strateegiline personalijuhtimine, väärtused, töökeskkond ning terviseedendus. Karin on PARE liige ning omab personalijuhi tase 7 kutsetunnistust. Karin Kuimet tegutseb mentorina Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, tutvustab projekti „Tagasi kooli“ raames personalijuhtimise eriala erinevates Eestimaa koolides ning viib läbi personalijuhtimise ja organisatsioonikäitumise õpet TÜ Viljandi kultuuriakadeemias. Karini arvates on oluline luua kooskõla teooria ja praktika vahel, mistõttu on ta õppejõu tööga paralleelselt läbi viinud mitmeid personalitööalaseid projekte Eesti organisatsioonides ja olnud konsultandiks personalijuhtimise küsimustes.
Karini lemmik tsitaat on: „Siin maailmas pole oluline mitte see, kus me oleme, vaid see, millises suunas me liigume.“ (O.W. Holmes)
- Anita Agabuš
xAnita Agabuš- Äriõigus ja loomemajanduse õigusaktid (HS-036, 3 EAP)
Janus Paurman Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ASxJanus Paurman- Enesejuhtimine kõrgkoolis (Y-113, 3 EAP)
4 õppejõudu- Piret EinpaulxPiret Einpaul
Piret Einpaul on psühholoogia dotsent ning EEK õppimise ja õpetamise arenduskeskuse juhataja. Piret on aastal 2000 kaitsnud Tartu Ülikoolis teadusmagistri kraadi kliinilise psühholoogia erialal. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor alustas õppejõuna aastal 2003 ja on neljal korral valitud aasta õppejõuks. Tema õpetamisvaldkonda kuuluvad tervisepsühholoogiat, enesejuhtimist, positiivset psühholoogiat, mentorlustegevust ja uurimistöö meetodeid käsitlevad õppeained. Piret on koolitajana tuntud nii Eesti kõrgkoolides kui ka ärisektoris; on Euroopa mentorluse ja coachingu ühingu (EMCC) liige, tegeleb aktiivselt teadusuuringutega ja on viimastel aastatel avaldanud mitmeid publikatsioone. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on üldised pädevused kõrgharidusõppes ning positiivne töökeskkond. Õppejõuna peab Piret kõige tähtsamaks pidevat enesetäiendamist, teaduspõhist lähenemist ning õppija ootustele ja vajadustele vastavat õppe sisu ja metoodikat. Üliõpilaste hinnangul on ta positiivne ja toetav, samas nõudlik õppejõud, kes armastab oma tööd. - Marit Kuusk
xMarit Kuusk- Aire Vaigu
xAire Vaigu- Leaanika Parra
xLeaanika Parra- Reklaamipsühholoogia (T-035, 2 EAP)
Tiina HiobxTiina HiobTiina Hiob on tänase reklaamialase kõrghariduse üks loojatest. Tema käsitlusaladeks on üldistatult reklaamiteooria ja -psühholoogia, visuaalne kommunikatsioon ning brändikujundus. Eksperdina on ta kaasatud reklaamikampaaniate hanke- ning hindamiskomisjonides, reklaamiauhind „Kuldmuna" žüriides, Eesti Tarbijakaitseameti reklaami nõukojas. - Avalik esinemine (Y-023, 2 EAP)
Janek TuttarxJanek TuttarJanek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise aine lektor. Sellest, kuidas tudengid temaga rahul on, annab märku tõsiasi, et nad on Janeki mitmel korral kooli poolt valitava parima õppejõu nominendiks esitanud.
Janek omab sotsiaalteaduste magistrikraadi kommunikatsioonijuhtimise erialal. Silmaringi laiendamise ja uute teadmiste saamise otsinguil on ta aastate jooksul käinud erinevatel täiendkoolitustel üle maailma (sh. Taanis, Soomes, USA-s, Saksamaal ja Lätis).
Janeki kursused on alati hoogsad, lõbusad ja interaktiivsed. Ta usub siiralt, et huumorit kasutades on võimalik ükskõik millisel teemal rääkida nii, et inimesed sind tõepoolest kuulavad ja kaasa mõtlevad.
- Akadeemiline kirjutamine (Y-110, 3 EAP)
3 õppejõudu- Anneli Rumm HaridustehnoloogxAnneli Rumm
- Tauno Õunapuu
xTauno Õunapuu- Marleen Kedars
xMarleen Kedars- Andmeanalüüs (Y-009, 5 EAP)
Meelis ZimmermannxMeelis ZimmermannMeelis Zimmermann on töötanud ettevõtluses ca 15 aastat ja juhtinud mitmeid turundus- ja logistikaüksusi. Meelis töötas ettevõttes Tartu Õlletehas õllede ja PEPSI tootejuhina, ning kaastööna välja töötatud turunduskampaaniad „Kammi Sassi“ , „Vali MIND“ ja „Punane Oktoober“ jm.
AS Eesti Meedias töötas Meelis Zimmermann välja kontserni Lõuna-Eesti ajalehtede- ajakirjade jaotussüsteemi.
Omab magistrikraadi matemaatilises statistikas.
- Uurimistöö meetodid (Y-007, 5 EAP)
2 õppejõudu- Tauno ÕunapuuxTauno Õunapuu
- Piret Einpaul
xPiret EinpaulPiret Einpaul on psühholoogia dotsent ning EEK õppimise ja õpetamise arenduskeskuse juhataja. Piret on aastal 2000 kaitsnud Tartu Ülikoolis teadusmagistri kraadi kliinilise psühholoogia erialal. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor alustas õppejõuna aastal 2003 ja on neljal korral valitud aasta õppejõuks. Tema õpetamisvaldkonda kuuluvad tervisepsühholoogiat, enesejuhtimist, positiivset psühholoogiat, mentorlustegevust ja uurimistöö meetodeid käsitlevad õppeained. Piret on koolitajana tuntud nii Eesti kõrgkoolides kui ka ärisektoris; on Euroopa mentorluse ja coachingu ühingu (EMCC) liige, tegeleb aktiivselt teadusuuringutega ja on viimastel aastatel avaldanud mitmeid publikatsioone. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on üldised pädevused kõrgharidusõppes ning positiivne töökeskkond. Õppejõuna peab Piret kõige tähtsamaks pidevat enesetäiendamist, teaduspõhist lähenemist ning õppija ootustele ja vajadustele vastavat õppe sisu ja metoodikat. Üliõpilaste hinnangul on ta positiivne ja toetav, samas nõudlik õppejõud, kes armastab oma tööd. Veebidisaini ja digitaalgraafika põhiõpe (25 EAP)
- Kasutajaliidese ja -kogemuse disain (UI & UX design) (KVT-010, 5 EAP)
-
Fototöötlus (Photoshop) (DB-051, 5 EAP)
Annika SaarxAnnika Saar- Arvutigraafika ja animatsioon (KMM-009, 5 EAP)
Tuuli LepikxTuuli Lepik- HTML 5 (DB-053, 5 EAP)
Jüri MajakxJüri Majak- Vektorgraafika (DB-048, 5 EAP)
Madis KivixMadis KiviGraafilise disaini erialaõpe (62 EAP)
-
Infograafika (GD-641, 3 EAP)
Helena Nagel DINTxHelena Nagel- Märgigraafika (GD-644, 3 EAP)
Ranno PäixRanno Päi- Fotograafia (DB-617, 3 EAP)
Jaanus JärvaxJaanus Järva- Kompositsioon ja värvusõpetus (P-202, 5 EAP)
Astri MüülxAstri MüülAstri Müül on lõpetanud Kunstiakadeemia moekunsti eriala 1988 aastal ja Luua Metsanduskooli maastikuehituse eriala 2015 aastal. Ta on töötanud moekunstnikuna, disainerina Energia Avastuskeskuses ning ta õpetab disainitudengeid alates aastast 2000. Käesoleval ajal õpetab Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor graafilise disaini ja arvutimängude disaini tudengeid. Oma loominguga on ta esinenud erinevatel personaal- ja grupinäitustel.
Ta on viinud läbi täienduskoolitusi teenusedisaini, tekstiilitehnikate, rõivadisaini, arvutiprogrammide õppe, värvusõpetuse ja kompositsiooni valdkonnas.
- Wordpress (GD-656, 3 EAP)
Janek TuttarxJanek TuttarJanek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise aine lektor. Sellest, kuidas tudengid temaga rahul on, annab märku tõsiasi, et nad on Janeki mitmel korral kooli poolt valitava parima õppejõu nominendiks esitanud.
Janek omab sotsiaalteaduste magistrikraadi kommunikatsioonijuhtimise erialal. Silmaringi laiendamise ja uute teadmiste saamise otsinguil on ta aastate jooksul käinud erinevatel täiendkoolitustel üle maailma (sh. Taanis, Soomes, USA-s, Saksamaal ja Lätis).
Janeki kursused on alati hoogsad, lõbusad ja interaktiivsed. Ta usub siiralt, et huumorit kasutades on võimalik ükskõik millisel teemal rääkida nii, et inimesed sind tõepoolest kuulavad ja kaasa mõtlevad.
- Fotomanipulatsioon reklaamis (GD-657, 3 EAP)
Annika SaarxAnnika Saar- Reklaamigraafika (GD-637, 3 EAP)
Annika SaarxAnnika Saar- Firmagraafika (GD-627, 3 EAP)
Madis KivixMadis Kivi- Trükitehnoloogia (GD-631, 3 EAP)
Kersti Sülla Antalis InternationalxKersti Sülla- Pakendigraafika (GD-630, 3 EAP)
Astri MüülxAstri MüülAstri Müül on lõpetanud Kunstiakadeemia moekunsti eriala 1988 aastal ja Luua Metsanduskooli maastikuehituse eriala 2015 aastal. Ta on töötanud moekunstnikuna, disainerina Energia Avastuskeskuses ning ta õpetab disainitudengeid alates aastast 2000. Käesoleval ajal õpetab Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor graafilise disaini ja arvutimängude disaini tudengeid. Oma loominguga on ta esinenud erinevatel personaal- ja grupinäitustel.
Ta on viinud läbi täienduskoolitusi teenusedisaini, tekstiilitehnikate, rõivadisaini, arvutiprogrammide õppe, värvusõpetuse ja kompositsiooni valdkonnas.
- Keskkonnadisain (GD-659, 2 EAP)
Astri MüülxAstri MüülAstri Müül on lõpetanud Kunstiakadeemia moekunsti eriala 1988 aastal ja Luua Metsanduskooli maastikuehituse eriala 2015 aastal. Ta on töötanud moekunstnikuna, disainerina Energia Avastuskeskuses ning ta õpetab disainitudengeid alates aastast 2000. Käesoleval ajal õpetab Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor graafilise disaini ja arvutimängude disaini tudengeid. Oma loominguga on ta esinenud erinevatel personaal- ja grupinäitustel.
Ta on viinud läbi täienduskoolitusi teenusedisaini, tekstiilitehnikate, rõivadisaini, arvutiprogrammide õppe, värvusõpetuse ja kompositsiooni valdkonnas.
- Tüpograafia (GD-628, 3 EAP)
Mart AndersonxMart Anderson- Plakatigraafika (GD-633, 3 EAP)
Villu JärmutxVillu Järmut- Illustratsioon (GD-632, 3 EAP)
Ilmar VallikivixIlmar Vallikivi- Graafilise disaini ajalugu (GD-621, 3 EAP)
Karin PaulusxKarin Paulus- Ajalehe ja ajakirja kujundus ning küljendamine (InDesign) (GD-655, 5 EAP)
Madis KivixMadis Kivi- Kujundusgraafika (GD-642, 3 EAP)
Ranno PäixRanno Päi- Interaktiivne veebimeedia (GD-658, 3 EAP)
Vesse VeeringxVesse Veering- Joonistamine I (P-200, 5 EAP)
Astri MüülxAstri MüülAstri Müül on lõpetanud Kunstiakadeemia moekunsti eriala 1988 aastal ja Luua Metsanduskooli maastikuehituse eriala 2015 aastal. Ta on töötanud moekunstnikuna, disainerina Energia Avastuskeskuses ning ta õpetab disainitudengeid alates aastast 2000. Käesoleval ajal õpetab Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor graafilise disaini ja arvutimängude disaini tudengeid. Oma loominguga on ta esinenud erinevatel personaal- ja grupinäitustel.
Ta on viinud läbi täienduskoolitusi teenusedisaini, tekstiilitehnikate, rõivadisaini, arvutiprogrammide õppe, värvusõpetuse ja kompositsiooni valdkonnas.
Kirjalikud tööd ja praktikad (45 EAP)
- Portfoolio (DB-6294, 5 EAP)
- Lõputöö (L-002, 10 EAP)
- Erialase meeskonnatöö praktika (DB-200, 10 EAP)
- Erialapraktika (DB-483, 15 EAP)
- Loominguline praktika (DB-205, 5 EAP)
ÕPPEMAKS
IGAKUINE MAKSE TALLINNAS:SEMESTRIMAKSE TALLINNAS:õppemaks aastas 3760 € (1 makse 400€, 8 makset 380€, 1 makse 320€)
õppemaks aastas 3700 € (1 makse 400€, 2 makset 1650€)
"Nende aastate jooksul koolis õppides olen saanud väga palju erialast praktikat ja tutvunud erinevate graafilise disaini väljunditega. Nii ettevõtlikkus kui ka praktika on olulised, sest sellest kasvab entusiasm ja enesekindlus, mis on tugev alustala edaspidisteks püüdlusteks ja väljakutseteks disainerina."
Mari-Liis Link, üliõpilane
graafiline disainer
Mad & Wonderful OÜ"Mainori graafilise disaini tudengitel silmad säravad ja neil on soov maailma paremaks muuta – disaneri jaoks väga olulised omadused. Loengute andmine ning seminarid nendega annavad mullegi entusiasmi ja sunnivad ennast pidevalt täiendama.”
Helena Nagel, tööandja
partner
Disainiagentuur Dint
"Graafiline disain on mulle alati meeldinud, kuid Mainor andis mulle võimaluse muuta see hobist professionaalseks erialaseks tööks. Õppeaastate jooksul sain ma lisaks tehniliste oskuste tugevdamisele ka hulgaliselt uusi ja olulisi tutvusi, viia ellu südamelähedasi põnevaid projekte ning seejuures teha seda kõike elukutseliste praktikute käe all saades samal ajal ka väärtuslikku tagasisidet. Soovitan Mainori graafilise disaini eriala just neile, kes soovivad saada praktilist ja tehniliselt tugevat haridust.”
Stella Adamson, Cum laude vilistlane 2019
graafiline disainer
Stella Design"Minu jaoks oli EEK Mainoris graafilist disaini õppides esiteks oluline see, et saan õppida töö kõrvalt. EEK Mainor on üks väheseid Eesti kõrgkoole (kui mitte ainuke?), mis graafilist disaini kaugõppe vormis õppida võimaldab.
Teiseks oluliseks eeliseks on see, et õppetöös pannakse suur rõhk just praktilistele ülesannetele, tänu millele on kooli lõpetanul reaalsem ja põhjalikum arusaam graafilise disaini erinevatest aspektidest ning disaineri tööst.
Lisaks on näha, et kooli juhtkond tegeleb tõhusalt ka graafilise disaini õppekava täiustamisega, mis eriala muutlikkust silmas pidades on vägagi tervitatav.
Kui Sul on soov saada ettevõtlikuks graafiliseks disaineriks, siis on EEK Mainor õige valik!"
Mari-Liis Kärsten, vilistlane 2015
UI/UX Disainer
Nortal
Õppemeetodite valikul lähtume põhimõttest, et teoreetilised teadmised peavad saama ka praktikas läbi proovitud. Õppes kasutatakse palju interaktiivseid õppemeetodeid ning probleemi- ja projektipõhist õpet.
Õpe toimub kaugõppes, mis sobib õppimiseks töö ja pere kõrvalt. Meie vilistlaste ja varem teistes kõrgkoolides õppinud tudengite tagasiside põhjal saame kinnitada, et meil on Eesti parim töö kõrvalt õppimist toetav õppekorraldus. Õpe toimub keskmiselt kord kuus neljapäevast pühapäevani, millele lisandub iseseisev õppimine. Sessioonidena toimuv õpe on jõukohane ka täiskohaga töötavale inimesele. Õppest suure osa moodustab erialane praktika. Heida ka pilk kooli igapäevaellu meie Facebooki lehel.Kogu õpe on toetatud spetsiaalselt kaugõppijate vajaduste järgi arendatud IT-lahendustega. Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool. Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor pidevalt arendatav unikaalne õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.
Graafilise disaini eriala, nagu kõik meie õppekavad, on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. Viimati toimunud hindamisel aastal 2017 anti graafilise disaini ja teiste kunstierialade õpetamisele Eesti kõrghariduse kõrgeim võimalik hinnang. Eriliste tugevustena nägi ekspertide komisjon õppe elulähedust, õppekavade pidevat arendamist, üliõpilaste ja kooli lähedast suhtlust ning tihedat koostööd tööandjatega.
Graafilise disaini õpetamine Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor toimub koostöös reklaami- ja disainiagentuuridega Refleks, Brand New, Dint, Trinidad Wiseman.
Oma varasemat kogemust ja õpinguid, mille sisu on õppekavaga sama, saad lasta arvestada, et vähendada oma õppekoormust ja õppemaksu. Tutvu ka järelmaksuvõimalust pakkuva Mainori Kõrgharidusfondiga. Õppekorraldus on üles ehitatud selliselt, et kõik uurimistööd ja praktikad saad mugavalt siduda oma tööga. Sellega säästad enda aega, ühtlasi lood aga ka suuremat väärtust oma ettevõttele või tööandjale.
Rohkem kui 15% meie kaugõppe üliõpilaste õpinguid finantseerib tööandja ja see osakaal kasvab iga aastaga. Kõrghariduse finantseerimine on töötajale motiveeriv ja samal ajal tööandjale odavam kui palgatõus või preemia. Töö sisuga otseselt seotud kõrghariduse finantseerimiselt ei tule maksta ei sotsiaal- ega tulumaksu. Kindlasti paku oma tööandjale võimalust investeerida ettevõtte tähtsaimasse varasse - andekasse inimesse. Meie üliõpilaste ja vilistlaste kogemus näitab, et kaks tööpäeva kuus, mis veedad koolis, ei vähenda, vaid hoopis väga selgelt suurendab Sinu tööpanust.
Praktiline kõrgharidus nõuab õppijate ja kooli tihedat koostööd. Seetõttu ootame kandideerima inimesi, kes on valinud eriala teadlikult, kellel on selge plaan, miks soovitakse haridust omandada, kõrge motivatsioon õppida ja valmidus kaasa mõelda, kuidas õpet veel paremini korraldada. Meie jaoks on kõrgharidus professionaalsete osapoolte vaheline võrdne partnerlus.
Õppeaastal 2020/2021 võetakse graafilise disaini erialale vastu kuni 25 uut üliõpilast. Graafilise disaini eriala lõpetanu omandab bakalaureusekraadi (Bachelor of Arts, BA) veebidisaini ja digitaalgraafika õppekava graafilise disaini erialal. Kandideerimiseks esita avaldus siinsamas kodulehel ja lae seejärel üles vajalikud dokumendid.
Ülemiste City ettevõtete töötajatele, Telia Eesti AS ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor vilistlastele kehtib õppemaksu soodustus 10%.
Vastuvõtukriteeriumid:- keskharidus
- lühiessee, milles kirjeldad oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes (30%)
- vastuvõtuvestlus (50%)
- õpimotivatsioon ja ettevõtlik eluhoiak (20%)
Rohkem infot:
Ranno Päi
erialajuht
ranno.pai@eek.eeÕPPEJÕUDAstri Müül, MA/ENIC/xAstri MüülAstri Müül on lõpetanud Kunstiakadeemia moekunsti eriala 1988 aastal ja Luua Metsanduskooli maastikuehituse eriala 2015 aastal. Ta on töötanud moekunstnikuna, disainerina Energia Avastuskeskuses ning ta õpetab disainitudengeid alates aastast 2000. Käesoleval ajal õpetab Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor graafilise disaini ja arvutimängude disaini tudengeid. Oma loominguga on ta esinenud erinevatel personaal- ja grupinäitustel.
Ta on viinud läbi täienduskoolitusi teenusedisaini, tekstiilitehnikate, rõivadisaini, arvutiprogrammide õppe, värvusõpetuse ja kompositsiooni valdkonnas.
rõivadisaini lektorMaido ParvxMaido Parv
Siim SultsonxSiim Sultson
Elari Tamm, BAxElari Tamm
Kontaktid
Kuidas saame aidata?Laadimine.. - Märgigraafika (GD-644, 3 EAP)
- Arvutigraafika ja animatsioon (KMM-009, 5 EAP)
- Piret Einpaul
- Tauno Õunapuu
- Marit Kuusk
- Anita Agabuš
- Tõnn Talpsepp
- Maris Nõgu
- Taimi Elenurm