KVALITEEDIJUHTIMINE
Õpid muutma ettevõtte tegevust selgemaks ja tõhusamaks.
- Õppe kestus 3 aastat
- Igakuise maksmise ja järelmaksu võimalus
- Õpe keskmiselt kord kuus neljapäevast pühapäevani
Kvaliteedijuhtimise erialal õpid muutma suure ettevõtte tegevusi ja info liikumist selgemaks, tõhusamaks ja mugavamaks. Vajadust kvaliteedijuhi järele tunnevad aina rohkemate ettevõtete tippjuhid.
Kvaliteedijuhtimise eriala lõpetajana oled omandanud vajalikud teadmised ja oskused, et tegutseda näiteks kvaliteedijuhi või -spetsialisti, aga ka ettevõtte struktuuriüksuse või oma ettevõtte juhina.
Lisaks erialaoskustele omandad edasiseks karjääriks vajalikke juhtimis-, suhtlemis-, analüüsi-, õigus- ja majandusalaseid teadmisi. Sinu õppejõudude seas on oma valdkonna kogenud praktikud, paljusid ettevõtteid nõustanud koolitajad ning Eesti tuntud majandus- ja ettevõtlusalased arvamusliidrid.
Õppemeetodite valikul lähtume põhimõttest, et teoreetilised teadmised peavad saama ka praktikas läbi proovitud. Õppes kasutatakse palju interaktiivseid õppemeetodeid ning probleemi- ja projektipõhist õpet.
Sisseastumisavalduste vastuvõtt
Kevadsemestriks 2021 vastuvõttu ei toimu.
Sügissemester 2021:
- Avalduste esitamise tähtaeg Eesti elamisloa omanikele ja Eesti kodanikele: 30.09.2021
- Avalduste esitamise tähtaeg EL liikmesriikide kodanikele: 31.07.2021
- Avalduste esitamise tähtaeg mitte EL kodanikele (EL viisa on vajalik): 31.05.2021

Katrin Kreegimäe põhitegevuseks on Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kvaliteedijuhtimise eriala koordineerimine ja arendamine. Ta on aastast 2002 Eesti Kvaliteediühingu liige ning aastast 2014 Teeninduse Kutsenõukogu liige. Õpetab kvaliteedi- ja kommunikatsioonijuhtimist Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor ja Eesti Maaülikoolis. Aastatel 2007-2010 töötas EEK kvaliteedijuhina, kus vedas eest ja koordineeris kõrgkooli kvaliteedijuhtimissüsteemi loomist ja rakendamist. Aastal 2010 osales EEK Katrini eestvedamisel Eesti juhtimiskvaliteedi auhinnakonkursil, kus pälvis 1 koha keskmise suurusega ettevõtete kategoorias. Aastatel 2009-2011 osales Katrin Eesti kõrgkoolide kvaliteedikindlustamise projektis eksperdi ja hindaja rollis, aastatel 2010-2014 kõrgkoolide üleminekuhindamise protsessis hindaja rollis ning aastatel 2010-2016 kutsehariduse õppekavarühmade akrediteerimisprotsessis hindamiskomisjoni liikme ja esimehe rollis. Katrin on ka EEK teenindusjuhtide pädevuskoolituse eestvedaja ja üks õppejõududest. Katrin on majandusteaduste magister ning avaldanud kümmekond teaduslikku artiklit kvaliteedijuhtimise teemal. |
kvaliteedijuhtimise erialajuht,
teeninduskorralduse lektor
ÕPPEKAVA
MOODULID / SEMESTRID
MOODULID / SEMESTRID
- Avalik esinemine (Y-023), [2 EAP]
- Suhtlemispsühholoogia (Y-022), [4 EAP]
- Enesejuhtimine kõrgkoolis (Y-113), [3 EAP]
- Organisatsioonikäitumine (Y-119), [4 EAP]
- Õigusõpetus (P-308), [3 EAP]
- Majandusteooria (P-306), [5 EAP]
- Ettevõttepraktika (PR-001), [15 EAP]
- Kommunikatsioonijuhtimine (KJ-009), [5 EAP]
- Äriprotsesside moodul (Y-109), [15 EAP]
- Äri- ja juhtimiseetika (Y-025), [2 EAP]
- Akadeemiline kirjutamine (Y-110), [3 EAP]
- Eraisiku rahandus (Y-120), [2 EAP]
- Meeskonna juhtimine (KJ-019), [5 EAP]
- Kvaliteedijuhtimissüsteemi loomine organisatsioonis (KJ-014), [8 EAP]
- Protsessijuhtimine (KJ-015), [8 EAP]
- Tervisepsühholoogia ja töökeskkond (P-005), [3 EAP]
- Ainetöö (P-010), [5 EAP]
- Kliendisuhete juhtimine (KJ-021), [5 EAP]
- Riskijuhtimine (KJ-020), [3 EAP]
- Projektijuhtimine (KJ-017), [8 EAP]
- Juhtimissüsteemi hindamine (KJ-016), [8 EAP]
- Uurimistöö meetodid (Y-007), [5 EAP]
- Muudatuste juhtimine (KJ-018), [7 EAP]
- Ettevõtlusmoodul (Y-108), [15 EAP]
- Andmeanalüüs (Y-009), [5 EAP]
- Erialapraktika (PR-002), [15 EAP]
- Lõputöö (L-002), [10 EAP]
- Andmekogumine ja -analüüs (KJ-012), [7 EAP]

- Ettevõttepraktika (PR-001, 15 EAP)
- Erialapraktika (PR-002, 15 EAP)
- Ainetöö (P-010, 5 EAP)
- Lõputöö (L-002, 10 EAP)

- Kliendisuhete juhtimine (KJ-021, 5 EAP)
- Protsessijuhtimine (KJ-015, 8 EAP)
- Kvaliteedijuhtimissüsteemi loomine organisatsioonis (KJ-014, 8 EAP)
-
Kommunikatsioonijuhtimine (KJ-009, 5 EAP)
2 õppejõudu- Katriin VisnapuuxKatriin Visnapuu
Katrin Kreegimäe põhitegevuseks on Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kvaliteedijuhtimise eriala koordineerimine ja arendamine.
Ta on aastast 2002 Eesti Kvaliteediühingu liige ning aastast 2014 Teeninduse Kutsenõukogu liige. Õpetab kvaliteedi- ja kommunikatsioonijuhtimist Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor ja Eesti Maaülikoolis. Aastatel 2007-2010 töötas EEK kvaliteedijuhina, kus vedas eest ja koordineeris kõrgkooli kvaliteedijuhtimissüsteemi loomist ja rakendamist.
Aastal 2010 osales EEK Katrini eestvedamisel Eesti juhtimiskvaliteedi auhinnakonkursil, kus pälvis 1 koha keskmise suurusega ettevõtete kategoorias. Aastatel 2009-2011 osales Katrin Eesti kõrgkoolide kvaliteedikindlustamise projektis eksperdi ja hindaja rollis, aastatel 2010-2014 kõrgkoolide üleminekuhindamise protsessis hindaja rollis ning aastatel 2010-2016 kutsehariduse õppekavarühmade akrediteerimisprotsessis hindamiskomisjoni liikme ja esimehe rollis. Katrin on ka EEK teenindusjuhtide pädevuskoolituse eestvedaja ja üks õppejõududest.
Katrin on majandusteaduste magister ning avaldanud kümmekond teaduslikku artiklit kvaliteedijuhtimise teemal.- Margit Puik
xMargit Puik- Muudatuste juhtimine (KJ-018, 7 EAP)
- Juhtimissüsteemi hindamine (KJ-016, 8 EAP)
- Andmekogumine ja -analüüs (KJ-012, 7 EAP)
Tauno ÕunapuuxTauno Õunapuu- Projektijuhtimine (KJ-017, 8 EAP)
- Meeskonna juhtimine (KJ-019, 5 EAP)
- Riskijuhtimine (KJ-020, 3 EAP)
Ettevõtlusõpe (30 EAP)
-
Äriprotsesside moodul (Y-109, 15 EAP)
9 õppejõudu- Mare KurvitsxMare Kurvits
- Anneli Rumm Haridustehnoloog
xAnneli Rumm- Aet Kull
xAet KullAet Kullil on juhtimiskogemus rahvusvahelise meediaettevõtte tegevjuhi ja väikeettevõtte omanikuna ning ka töövõtjana rahandusministeeriumis osakonna juhatajana. Turundusega on Aet seotud aastaid, seda õppides, õpetades ja igapäevaselt praktiseerides. EAS mentorprogrammi pikaaegse mentorina omab suurt kogemust mentorluses, kui metoodikas, kus eesmärgiks on inimese teadlikkuse ja võimekuse kasv erinevates äri-, juhtimis ja turundusvaldkondades. Olnud mitmel aastal Ettevõtluskõrgkooli Mainor Aasta õppejõu nominent ja 2013. a aasta õppejõud.
Vabal ajal renoveerib mõisakompleksi Mulgimaal.
- Rita Sikk
xRita SikkRita Sikk on omandanud ökonomisti diplomi Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta on töötanud raamatupidajana ja finantsplaneerijana, kuid tunneb rohkem kutsumust teadmiste jagamises. Selle tõttu on tundnud õpetamisest rõõmu Tallinna Majanduskoolis, Tallinna Tehnikaülikooli Kolledžis ning muidugi Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Rita on teinud koolitusi EAS-s, Töötukassas ja mujal. Selle aja sisse mahub stažeerimisi Soomes, Saksamaal ja pidevat erialast täiendusõpet.
Rita on välja andnud „Raamatupidamise ülesannete kogu“, kirjutanud erialaseid artikleid ajakirjas „RP“, osalenud Eesti Raamatupidajate Kogu kutsekvalifikatsiooni eksami ülesannete koostamisel.
- Andres Kase Opstar Profit OÜ
xAndres KaseTootmis- ja tööstusjuhtimisalane tulemuslikkuse arendamine, juhtimise süstematiseerimine, üldine tööstuse praktiline nõustamine.
LEAN ja mitte LEAN tootmisjuhtimise õpetamine ja juhtimisteenuse osutamine. Kogemus nii toiduaine-, elektroonika-, metalli- ja puidutööstusest. https://tootmisjuhtimine.ee, http://opstarprofit.ee- Meelis Zimmermann
xMeelis ZimmermannMeelis Zimmermann on töötanud ettevõtluses ca 15 aastat ja juhtinud mitmeid turundus- ja logistikaüksusi. Meelis töötas ettevõttes Tartu Õlletehas õllede ja PEPSI tootejuhina, ning kaastööna välja töötatud turunduskampaaniad „Kammi Sassi“ , „Vali MIND“ ja „Punane Oktoober“ jm.
AS Eesti Meedias töötas Meelis Zimmermann välja kontserni Lõuna-Eesti ajalehtede- ajakirjade jaotussüsteemi.
Omab magistrikraadi matemaatilises statistikas.
- Karin Kuimet
xKarin KuimetKarin Kuimet on personalijuhtimise erialajuht Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Eelnevalt on Karin 11. aastat tegelenud praktilise personalitööga ja personalijuhtimisega Securitas Eesti AS –is, AS-is Esmofon ja EMT Esindused AS-is. Karini uurimisteemaks on strateegiline personalijuhtimine, väärtused, töökeskkond ning terviseedendus. Karin on PARE liige ning omab personalijuhi tase 7 kutsetunnistust. Karin Kuimet tegutseb mentorina Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, tutvustab projekti „Tagasi kooli“ raames personalijuhtimise eriala erinevates Eestimaa koolides ning viib läbi personalijuhtimise ja organisatsioonikäitumise õpet TÜ Viljandi kultuuriakadeemias. Karini arvates on oluline luua kooskõla teooria ja praktika vahel, mistõttu on ta õppejõu tööga paralleelselt läbi viinud mitmeid personalitööalaseid projekte Eesti organisatsioonides ja olnud konsultandiks personalijuhtimise küsimustes.
Karini lemmik tsitaat on: „Siin maailmas pole oluline mitte see, kus me oleme, vaid see, millises suunas me liigume.“ (O.W. Holmes)
- Katriin Visnapuu
xKatriin VisnapuuKatrin Kreegimäe põhitegevuseks on Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kvaliteedijuhtimise eriala koordineerimine ja arendamine.
Ta on aastast 2002 Eesti Kvaliteediühingu liige ning aastast 2014 Teeninduse Kutsenõukogu liige. Õpetab kvaliteedi- ja kommunikatsioonijuhtimist Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor ja Eesti Maaülikoolis. Aastatel 2007-2010 töötas EEK kvaliteedijuhina, kus vedas eest ja koordineeris kõrgkooli kvaliteedijuhtimissüsteemi loomist ja rakendamist.
Aastal 2010 osales EEK Katrini eestvedamisel Eesti juhtimiskvaliteedi auhinnakonkursil, kus pälvis 1 koha keskmise suurusega ettevõtete kategoorias. Aastatel 2009-2011 osales Katrin Eesti kõrgkoolide kvaliteedikindlustamise projektis eksperdi ja hindaja rollis, aastatel 2010-2014 kõrgkoolide üleminekuhindamise protsessis hindaja rollis ning aastatel 2010-2016 kutsehariduse õppekavarühmade akrediteerimisprotsessis hindamiskomisjoni liikme ja esimehe rollis. Katrin on ka EEK teenindusjuhtide pädevuskoolituse eestvedaja ja üks õppejõududest.
Katrin on majandusteaduste magister ning avaldanud kümmekond teaduslikku artiklit kvaliteedijuhtimise teemal.- Anne Roosipõld
xAnne RoosipõldAnne Roosipõld on töötanud nüüdseks juba 18 aastat õppejõuna- koolitajana, viimased 11 aastat Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor.
On turismi- ja restoraniettevõtluse erialajuht ning teenindusjuhtimise, tarbijakäitumise, teenuste disaini, organisatsioonikäitumise ning mitmete restoranitööga seotud ainete õppejõud. Anne on aastaid töötanud praktikuna ettevõtetes, mille tegevusalaks on toitlustus ja meelelahutus. Ta on olnud tegevjuht keegli- ja ööklubis Flamingo, juhtides seal 100-liikmelist meeskonda ja korraldanud suurüritusi, protokollilisi vastuvõtte ning ka igapäevaselt kliente teenindanud. Eelnev 7- aastane töökogemus nii teenindajana kui ka restorani direktorina on Tallinki erinevatel laevadel „Tallink“, „Georg Ots“ ja „ Vana Tallinn“.
Oma esimese kõrghariduse omandas praeguses Tallinna Tehnikaülikooli keemiateaduskonnas, edasi õppis Tallinna Ülikooli andragoogika magistriõppes ja mõned aastad tagasi kaitses doktorikraadi kasvatusteaduste erialal.
On raamatute „Restoraniteenindus“ ja „Toitlustamise alused“ kaasautor ja läbi viinud erinevaid teenindus- ja etiketikoolitusi. On Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni liige ja Eesti Turismihariduse Liidu juhatuse liige. Olnud mitmel aastal Ettevõtluskõrgkooli Mainor Aasta õppejõu nominent. Kolleegide ja üliõpilaste sõnul on entusiastlik ja uuendusliku lähenemisega õppetööle ning oskab luua ja hoida kontakte.
Tema hobiks on reisimine. Ta on külastanud praeguseks 65 erinevat riiki ja lahtiste silmadega jälginud ja analüüsinud erinevate maade teeninduskultuuri.- Ettevõtlusmoodul (Y-108, 15 EAP)
Alusõpe (30 EAP)
-
Äri- ja juhtimiseetika (Y-025, 2 EAP)
Ivika BornxIvika Born- Enesejuhtimine kõrgkoolis (Y-113, 3 EAP)
4 õppejõudu- Piret EinpaulxPiret Einpaul
Piret Einpaul on psühholoogia dotsent ning EEK õppimise ja õpetamise arenduskeskuse juhataja. Piret on aastal 2000 kaitsnud Tartu Ülikoolis teadusmagistri kraadi kliinilise psühholoogia erialal. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor alustas õppejõuna aastal 2003 ja on neljal korral valitud aasta õppejõuks. Tema õpetamisvaldkonda kuuluvad tervisepsühholoogiat, enesejuhtimist, positiivset psühholoogiat, mentorlustegevust ja uurimistöö meetodeid käsitlevad õppeained. Piret on koolitajana tuntud nii Eesti kõrgkoolides kui ka ärisektoris; on Euroopa mentorluse ja coachingu ühingu (EMCC) liige, tegeleb aktiivselt teadusuuringutega ja on viimastel aastatel avaldanud mitmeid publikatsioone. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on üldised pädevused kõrgharidusõppes ning positiivne töökeskkond. Õppejõuna peab Piret kõige tähtsamaks pidevat enesetäiendamist, teaduspõhist lähenemist ning õppija ootustele ja vajadustele vastavat õppe sisu ja metoodikat. Üliõpilaste hinnangul on ta positiivne ja toetav, samas nõudlik õppejõud, kes armastab oma tööd. - Marit Kuusk
xMarit Kuusk- Aire Vaigu
xAire Vaigu- Leaanika Parra
xLeaanika Parra- Eraisiku rahandus (Y-120, 2 EAP)
2 õppejõudu- Kristjan LiivamägixKristjan Liivamägi
- Tõnn Talpsepp
xTõnn Talpsepp- Akadeemiline kirjutamine (Y-110, 3 EAP)
3 õppejõudu- Anneli Rumm HaridustehnoloogxAnneli Rumm
- Tauno Õunapuu
xTauno Õunapuu- Marleen Kedars
xMarleen Kedars- Organisatsioonikäitumine (Y-119, 4 EAP)
2 õppejõudu- Taimi ElenurmxTaimi Elenurm
Taimi Elenurm on hariduselt psühholoog (LRÜ, 1976) ja personalijuht-ärikorraldaja (TTÜ 2004) ning täiendanud end loovteraapiate (TLÜ), psühholoogilise nõustamise ja lahenduskeskse teraapia (TLÜ, TTÜ), psühhodraama (Tallinna Psühhodraama Kool), gestaaltteraapia (Gis-International), tervisekasvatuse ja terviseedenduse (TLÜ, Eesti Tervisekasvatuse Keskus) ning personalitöö valdkondades (PARE). Ta on sertifitseeritud superviisor ja coach (Tallinna Ülikool, Der Rote Faden 2006) ning loovterapeutide ja supervisiooni-õpilaste õppesuperviisor. Taimi Elenurm on töötanud teaduri, lektori ja koolitajana (Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, EEK Mainor), personalijuhina (Eesti Ehitus AS, Tallinna Sadam AS) ja tööpsühholoogina (Interest Marketing OÜ). Ta on Tervise Arengu Instituudi, Tööinspektsiooni ja Töötukassa koostööpartner terviseedenduses ja tööpsühholoogias ning ta omab personalijuhi V taseme kutsetunnistust. Lisaks on Taimi Elenurm Euroopa Töö- ja Organisatsioonipsühholoogide Assotsisatsooni ning Eesti Supervisooni- ja Coachingu Ühingu liige. Taimi Elenurm on praktiliselt tegev nii koolitaja ja lektori kui ka superviisorina. Tema töömeetoditeks on peamiselt lahenduskesksed ja loovteraapiast pärit tehnikad, lisaks eksistentsiaalteraapiast ja teistest õpitud psühhoteraapiatest pärit töövahendid. Taimi Elenurm on Terviseameti poolt sertifitseeritud teenuse osutaja tööpsühholoogias –töötervishoius. - Maris Nõgu
xMaris Nõgu- Suhtlemispsühholoogia (Y-022, 4 EAP)
2 õppejõudu- Karin KuimetxKarin Kuimet
Karin Kuimet on personalijuhtimise erialajuht Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Eelnevalt on Karin 11. aastat tegelenud praktilise personalitööga ja personalijuhtimisega Securitas Eesti AS –is, AS-is Esmofon ja EMT Esindused AS-is. Karini uurimisteemaks on strateegiline personalijuhtimine, väärtused, töökeskkond ning terviseedendus. Karin on PARE liige ning omab personalijuhi tase 7 kutsetunnistust. Karin Kuimet tegutseb mentorina Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, tutvustab projekti „Tagasi kooli“ raames personalijuhtimise eriala erinevates Eestimaa koolides ning viib läbi personalijuhtimise ja organisatsioonikäitumise õpet TÜ Viljandi kultuuriakadeemias. Karini arvates on oluline luua kooskõla teooria ja praktika vahel, mistõttu on ta õppejõu tööga paralleelselt läbi viinud mitmeid personalitööalaseid projekte Eesti organisatsioonides ja olnud konsultandiks personalijuhtimise küsimustes.
Karini lemmik tsitaat on: „Siin maailmas pole oluline mitte see, kus me oleme, vaid see, millises suunas me liigume.“ (O.W. Holmes)
- Anita Agabuš
xAnita Agabuš- Avalik esinemine (Y-023, 2 EAP)
Janek TuttarxJanek TuttarJanek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise aine lektor. Sellest, kuidas tudengid temaga rahul on, annab märku tõsiasi, et nad on Janeki mitmel korral kooli poolt valitava parima õppejõu nominendiks esitanud.
Janek omab sotsiaalteaduste magistrikraadi kommunikatsioonijuhtimise erialal. Silmaringi laiendamise ja uute teadmiste saamise otsinguil on ta aastate jooksul käinud erinevatel täiendkoolitustel üle maailma (sh. Taanis, Soomes, USA-s, Saksamaal ja Lätis).
Janeki kursused on alati hoogsad, lõbusad ja interaktiivsed. Ta usub siiralt, et huumorit kasutades on võimalik ükskõik millisel teemal rääkida nii, et inimesed sind tõepoolest kuulavad ja kaasa mõtlevad.
- Uurimistöö meetodid (Y-007, 5 EAP)
2 õppejõudu- Tauno ÕunapuuxTauno Õunapuu
- Piret Einpaul
xPiret EinpaulPiret Einpaul on psühholoogia dotsent ning EEK õppimise ja õpetamise arenduskeskuse juhataja. Piret on aastal 2000 kaitsnud Tartu Ülikoolis teadusmagistri kraadi kliinilise psühholoogia erialal. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor alustas õppejõuna aastal 2003 ja on neljal korral valitud aasta õppejõuks. Tema õpetamisvaldkonda kuuluvad tervisepsühholoogiat, enesejuhtimist, positiivset psühholoogiat, mentorlustegevust ja uurimistöö meetodeid käsitlevad õppeained. Piret on koolitajana tuntud nii Eesti kõrgkoolides kui ka ärisektoris; on Euroopa mentorluse ja coachingu ühingu (EMCC) liige, tegeleb aktiivselt teadusuuringutega ja on viimastel aastatel avaldanud mitmeid publikatsioone. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on üldised pädevused kõrgharidusõppes ning positiivne töökeskkond. Õppejõuna peab Piret kõige tähtsamaks pidevat enesetäiendamist, teaduspõhist lähenemist ning õppija ootustele ja vajadustele vastavat õppe sisu ja metoodikat. Üliõpilaste hinnangul on ta positiivne ja toetav, samas nõudlik õppejõud, kes armastab oma tööd. - Andmeanalüüs (Y-009, 5 EAP)
Meelis ZimmermannxMeelis ZimmermannMeelis Zimmermann on töötanud ettevõtluses ca 15 aastat ja juhtinud mitmeid turundus- ja logistikaüksusi. Meelis töötas ettevõttes Tartu Õlletehas õllede ja PEPSI tootejuhina, ning kaastööna välja töötatud turunduskampaaniad „Kammi Sassi“ , „Vali MIND“ ja „Punane Oktoober“ jm.
AS Eesti Meedias töötas Meelis Zimmermann välja kontserni Lõuna-Eesti ajalehtede- ajakirjade jaotussüsteemi.
Omab magistrikraadi matemaatilises statistikas.
Ettevõtte juhtimise põhiope (11 EAP)
-
Õigusõpetus (P-308, 3 EAP)
Janus Paurman Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ASxJanus Paurman- Tervisepsühholoogia ja töökeskkond (P-005, 3 EAP)
Marina JärvisxMarina Järvis- Majandusteooria (P-306, 5 EAP)
2 õppejõudu- Mait RuutxMait Ruut
Mait Ruut on tegutsenud rahvusvahelises äris üle 20 aasta. Ta on kokku puutunud paljude erinevate ärivaldkondadega nagu energeetika, side, kindlustus, ehitus ja riigikaitse. Strateegilist nõustamist, turundust, müügituge ja projektijuhtimist on pakkunud enamasti suurtele Saksamaa, Prantsusmaa ja Austria ettevõtetele aga samuti on olnud koostööd Soome, Hispaania ja Šveitsi ettevõtetega.
Suuremad kliendid on olnud Daimler-Chrysler Aerospace, AEG, Eurocopter, EADS, MBDA Missile Systems, Heckler&Koch, Nokia Security Networks, Alcatel, Raychem jpt. Täna teeb Mait koostööd ka Eesti alustavate ja tegutsevate väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetega. Peamisteks nõustamisvaldkondadeks on turundus ja müük, ettevõtte strateegia, juhtimissüsteemide väljatöötamine, rahvusvaheline äri ning kaasfinantseerimine.
Ta on asutanud ja juhtinud 12 aastat Doka GmbH tütarfirmat Doka Eesti OÜ.
Alates 2012. aastast osaleb EAS-i Ärimentorprogrammis mentorina. Lisaks koolitab alustavaid ettevõtteid ja on külalislektor Ettevõtluskõrgkoolis Mainor.
Mait on õppinud automaatikat Eestis ja majandust ning ettevõtte juhtimist Saksamaal.
- Tõnu Mertsina
xTõnu Mertsina - Tõnu Mertsina
- Tervisepsühholoogia ja töökeskkond (P-005, 3 EAP)
ÕPPEMAKS
IGAKUINE MAKSE TALLINNAS:SEMESTRIMAKSE TALLINNAS:õppemaks aastas 3640 € (1 makse 400€, 8 makset 360€, 1 makse 360€)
IGAKUINE MAKSE TARTUS:õppemaks aastas 3580 € (1 makse 400€, 2 makset 1590€)
SEMESTRIMAKSE TARTUS:õppemaks aastas 3400 € (1 makse 400€, 8 makset 340€, 1 makse 280€)
õppemaks aastas 3340 € (1 makse 400€, 2 makset 1470€)
"Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor on üks ja ainus võimalus Eestis saada praktiline kvaliteedijuhtimise kõrgharidus ning kõik need vajalikud tööriistad, et muuta edukaks ükskõik milline maailma organisatsioon. Senise kogemuse põhjal saan väita, et olen teinud väga õige valiku."
Taavi Talve, üliõpilane
Innovatsiooni osakonna projektijuht
Eesti Haigekassa
"Kool, kust saab praktilisi teadmisi ja seda kohe ka töiselt rakendada. Kõige huvitavam oli kuulata kaasüliõpilaste näiteid kuidas erinevates ettevõtetes kvaliteedijuhtimisega tegeletakse. Koolist saadud teadmised ja praktilised oskused on tulnud igati kasuks."
Margit Kõiv, vilistlane
kliendipöördumiste protsessijuht
Omniva"Praktiliste kogemustega õppejõud, paindlik tunniplaan töötavale tudengile ja uued huvitavad kontaktid- need on ainult mõned põhjused miks mulle meeldib Mainoris õppida. Tule Sina ka!"
Ilona Aasmäe, vilistlane
teenuste haldur
Telia Eesti AS"Meil on väga hea meel, et Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ühines Eesti Kvaliteediühingu algatusega koostada üheskoos ühingu liikmete esindajatega kvaliteedispetsialisti ja -juhi kutsestandardid. 2014. a koostas EEK Mainor kutsestandardile ja tuleviku tööturule vastava õppekava, mida igaaastaselt koostöös ühinguga edasi arendatakse. Kooli suur kogemus hariduse andmisel aitab omakorda arendada kutsestandardis sõnastatud ootusi.
Õppekava lõpetanud panustavad Eesti konkurentsivõime kasvu läbi kvaliteetse juhtimise ja õigete otsuste langetamise era- ja avalikus sektoris. Niiviisi koostöös anname kvaliteetse sisendi ettevõtetele kvaliteedijuhtimise kõrghariduse diplomiga kvaliteedijuhtide näol."
Siret Kegel, partner
juhatuse esimees
Eesti Kvaliteediühing
Õpe toimub kaugõppes, mis sobib õppimiseks töö ja pere kõrvalt. Meie vilistlaste ja varem teistes kõrgkoolides õppinud tudengite tagasiside põhjal saame kinnitada, et meil on Eesti parim töö kõrvalt õppimist toetav õppekorraldus. Õpe toimub keskmiselt kord kuus neljapäevast pühapäevani, millele lisandub iseseisev õppimine. Sessioonidena toimuv õpe on jõukohane ka täiskohaga töötavale inimesele. Väärtustame õppijate koolis veedetud aega, pannes erilist rõhku efektiivsetele õppemeetoditele. Õppest suure osa moodustab erialane praktika. Heida ka pilk kooli igapäevaellu meie Facebooki lehel.Kogu õpe on toetatud spetsiaalselt kaugõppijate vajaduste järgi arendatud IT-lahendustega. Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool. Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor pidevalt arendatav õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.
Kvaliteedijuhtimise eriala, nagu kõik meie õppekavad, on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. Viimati toimunud hindamisel aastal 2017 anti kvaliteedijuhtimise ja teiste ärinduserialade õpetamisele Eesti kõrghariduse kõrgeim võimalik hinnang. Eriliste tugevustena nägi ekspertide komisjon, keda juhtis London School of Economics esindaja, õppe elulähedust, õppekavade pidevat arendamist, üliõpilaste ja kooli lähedast suhtlust ning tihedat koostööd tööandjatega.
Kvaliteedijuhtimise õppekava Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on koostatud koostöös Eesti Kvaliteediühinguga ja lähtub kvaliteedispetsialisti VI taseme kutsestandardist. Lõpetajatel on võimalik taotleda kutsetunnistust.
Et vähendada oma õppekoormust ja õppemaksu, saad lasta arvestada oma varasemat kogemust ja õpinguid, mille sisu on meie õppekavaga sama. Tutvu ka järelmaksuvõimalust pakkuva Mainori Kõrgharidusfondiga. Õppekorraldus on üles ehitatud selliselt, et kõik uurimistööd ja praktikad saad mugavalt siduda oma tööga. Sellega säästad enda aega, ühtlasi lood aga ka suuremat väärtust oma ettevõttele või tööandjale.
Rohkem kui 15% meie kaugõppe üliõpilaste õpinguid finantseerib tööandja ja see osakaal kasvab iga aastaga. Kõrghariduse finantseerimine on töötajale motiveeriv ja samal ajal tööandjale odavam kui palgatõus või preemia. Töö sisuga otseselt seotud kõrghariduse finantseerimiselt ei tule maksta ei sotsiaal- ega tulumaksu. Kindlasti paku oma tööandjale võimalust investeerida ettevõtte tähtsaimasse varasse - andekasse inimesse. Meie üliõpilaste ja vilistlaste kogemus näitab, et kaks tööpäeva kuus, mis veedad koolis, ei vähenda, vaid hoopis väga selgelt suurendab Sinu tööpanust.
Kvaliteedijuhtimise eriala on võimalik õppida täismahus Tallinna õppekeskuses. Tartu õppekeskuses on võimalik kogu õppekava läbida, kui kvaliteedijuhtimise eriala valinuid on Tartus vähemalt 15. Muul juhul on Tartu õppekeskuses võimalik läbida õppest ligi kaks kolmandikku. Erialaõppe moodul, vt ülal vasakul "Õppekava ja õppejõud", toimub sel juhul Tallinnas.
Õpe toimub mõlemas linnas kaugõppena, mis võimaldab käia neljapäevast pühapäevani toimuval sessioonil õppimas ka teises linnas. Tartust saabunud üliõpilastel on võimalik leida soodsat majutust EEK tudengite hostelis, mis asub Ülemiste rongipeatusest viie- ja Tallinna õppekeskusest kaheminutilise jalutustee kaugusel.
Praktiline kõrgharidus nõuab õppijate ja kooli tihedat koostööd. Seetõttu ootame kandideerima inimesi, kes on valinud eriala teadlikult, kellel on selge plaan, miks soovitakse haridust omandada, kõrge motivatsioon õppida ja valmidus kaasa mõelda, kuidas õpet veel paremini korraldada. Meie jaoks on kõrgharidus professionaalsete osapoolte vaheline võrdne partnerlus.
Õppeaastal 2020/2021 võetakse kvaliteedijuhtimise erialale vastu kuni 30 uut üliõpilast. Kvaliteedijuhtimise eriala lõpetanu omandab bakalaureusekraadi (Bachelor of Arts, BA) ärijuhtimise õppekava kvaliteedijuhtimise erialal. Kandideerimiseks esita avaldus siinsamas kodulehel ja lae seejärel üles vajalikud dokumendid.
Ülemiste City ettevõtete töötajatele, Telia Eesti AS ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor vilistlastele kehtib õppemaksu soodustus 10%.
Vastuvõtukriteeriumid:- keskharidus
- lühiessee, milles kirjeldad oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes (30%)
- vastuvõtuvestlus (50%)
- õpimotivatsioon ja ettevõtlik eluhoiak (20%)
Rohkem infot:Katriin Visnapuu
erialajuht
katrin.kreegimae@eek.eeÕPPEJÕUDKarin Kuimet, MAxKarin KuimetKarin Kuimet on personalijuhtimise erialajuht Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Eelnevalt on Karin 11. aastat tegelenud praktilise personalitööga ja personalijuhtimisega Securitas Eesti AS –is, AS-is Esmofon ja EMT Esindused AS-is. Karini uurimisteemaks on strateegiline personalijuhtimine, väärtused, töökeskkond ning terviseedendus. Karin on PARE liige ning omab personalijuhi tase 7 kutsetunnistust. Karin Kuimet tegutseb mentorina Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, tutvustab projekti „Tagasi kooli“ raames personalijuhtimise eriala erinevates Eestimaa koolides ning viib läbi personalijuhtimise ja organisatsioonikäitumise õpet TÜ Viljandi kultuuriakadeemias. Karini arvates on oluline luua kooskõla teooria ja praktika vahel, mistõttu on ta õppejõu tööga paralleelselt läbi viinud mitmeid personalitööalaseid projekte Eesti organisatsioonides ja olnud konsultandiks personalijuhtimise küsimustes.
Karini lemmik tsitaat on: „Siin maailmas pole oluline mitte see, kus me oleme, vaid see, millises suunas me liigume.“ (O.W. Holmes)
personalijuhtimise lektorDoris PõldxDoris PõldDoris Põld on lõpetanud Tallinna Ülikooli organisatsioonikäitumise magistrantuuri. Doris on MTÜ Clarus juhatuse liige ja koolitaja olles samal ajal Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor ja Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledžis projektijuhtimise lektor. Oma igapäevatöös tegeleb Doris Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidus IKT klastri juhtimisega, mis tähendab erinevate IT valdkonna projektide juhtimist ning ettevõtete üleste meeskondade koostöö korraldamist. Aastast 2000 tegutseb põhitöö kõrvalt projektijuhtimise ja meeskonnatöö koolitajana. Doris on projektijuhtimise koolitaja, kes teadmiste edasi andmisel lähtub enda praktilistest igapäevatöö kogemustest, kus on tulnud olla nii projektijuhi, raha taotleja kui ka projektide hindaja rollis. Erinevate ideede algatamisega ja projektide elluviimisega on tal tänaseks 17 aastat kogemust.
Kersti Pärn, MagisterxKersti PärnKersti Pärn on olnud viimased 25 aastat vabakutseline juhtimiskvaliteedi ekspert-koolitaja. Ta on töötanud üle 30 aasta erinevate teenindusorganisatsioonide tipp- ja keskastmejuhina. Kersti on seotud kõigi Eestis toimunud ja toimuvate juhtimiskvaliteedi projektidega, sh Eesti Juhtimiskvaliteedi Auhind, kõrg- ja kutsehariduse kvaliteediprogrammid ning akrediteerimine. Üldhariduses on ta rollideks sisehindamise arendamise protsessi koolitaja, assessor ja ekspert.
Alar SistokxAlar SistokAlar Sistoki põhitegevuseks on Bureau Veritas Eesti OÜs juhtimissüsteemide ja auditeerimise alaste koolituste läbiviimine. Lisaks töötab Alar samas ettevõttes ka juhtimissüsteemide audiitorina ning on IRCA (Rahvusvaheline audiitorite registreerimise assotsiatsioon) poolt tunnustatud koolitaja. Õpetaja karjääriga alustas aastal 2007 Tallinna Majanduskoolis, andes sealsetele tudengitele juhtimissüsteemide alaseid loenguid. Varasemalt töötas elektroonika ja IT valdkonnas.
- Piret Einpaul
Kontaktid
- Anita Agabuš
Kuidas saame aidata?Laadimine.. - Maris Nõgu
- Tauno Õunapuu
- Tõnn Talpsepp
- Marit Kuusk
- Enesejuhtimine kõrgkoolis (Y-113, 3 EAP)
- Anneli Rumm Haridustehnoloog
- Mare Kurvits
- Margit Puik
- Katriin Visnapuu