TURUNDUS
Õpid looma brände, kujundama sõnumeid ja suunama otsuseid.
- Õppe kestus 3 aastat
- Igakuise maksmise ja järelmaksu võimalus
- Õpe keskmiselt kord kuus neljapäevast pühapäevani
Turunduse erialal õpid mõistma ja mõjutama inimkäitumist, kujundama sõnumeid, looma brände ning suunama ostuotsuseid. Turundus, müük ja kommunikatsioon on iga ettevõtte üks kõige enam väärtust loovaid tegevusi. Edukates ettevõtetes kuulub turundusjuht kesksesse otsustajate ringi.
Turunduse erialal omandad vajalikud teadmised ja oskused, et tegutseda näiteks ettevõtte turundus-, müügi-, loov- või kommunikatsioonijuhina või -spetsialistina, samuti väike- või startup-ettevõtte juhina.
Lisaks turunduse erialaoskustele omandad edasiseks karjääriks vajalikke juhtimis-, suhtlemis-, analüüsi-, õigus- ja majandusalaseid teadmisi. Sinu õppejõudude seas on oma valdkonna kogenud eksperdid, paljusid ettevõtteid nõustanud koolitajad ning Eesti tuntud majandus- ja ettevõtlusalased arvamusliidrid.
Sisseastumisavalduste vastuvõtt
Kevadsemestriks 2021 vastuvõttu ei toimu.
Sügissemester 2021:
- Avalduste esitamise tähtaeg Eesti elamisloa omanikele ja Eesti kodanikele: 30.09.2021
- Avalduste esitamise tähtaeg EL liikmesriikide kodanikele: 31.07.2021
- Avalduste esitamise tähtaeg mitte EL kodanikele (EL viisa on vajalik): 31.05.2021

Aet Kullil on juhtimiskogemus rahvusvahelise meediaettevõtte tegevjuhi ja väikeettevõtte omanikuna ning ka töövõtjana rahandusministeeriumis osakonna juhatajana. Turundusega on Aet seotud aastaid, seda õppides, õpetades ja igapäevaselt praktiseerides. EAS mentorprogrammi pikaaegse mentorina omab suurt kogemust mentorluses, kui metoodikas, kus eesmärgiks on inimese teadlikkuse ja võimekuse kasv erinevates äri-, juhtimis ja turundusvaldkondades. Olnud mitmel aastal Ettevõtluskõrgkooli Mainor Aasta õppejõu nominent ja 2013. a aasta õppejõud. Vabal ajal renoveerib mõisakompleksi Mulgimaal. |
turunduse erialajuht,
turunduse lektor
ÕPPEKAVA
MOODULID / SEMESTRID
MOODULID / SEMESTRID
- Suhtlemispsühholoogia (Y-022), [4 EAP]
- Avalik esinemine (Y-023), [2 EAP]
- Organisatsioonikäitumine (Y-119), [4 EAP]
- Enesejuhtimine kõrgkoolis (Y-113), [3 EAP]
- Õigusõpetus (P-308), [3 EAP]
- Majandusteooria (P-306), [5 EAP]
- Äriprotsesside moodul (Y-109), [15 EAP]
- Eraisiku rahandus (Y-120), [2 EAP]
- Akadeemiline kirjutamine (Y-110), [3 EAP]
- Tervisepsühholoogia ja töökeskkond (P-005), [3 EAP]
- Ettevõttepraktika (PR-001), [15 EAP]
- Äri- ja juhtimiseetika (Y-025), [2 EAP]
- Tööõigus ja lepingud (P-307), [4 EAP]
- Turunduskommunikatsiooni juhtimine ja planeerimine (KTU-008), [3 EAP]
- Internetiturundus ja sotsiaalmeedia (KTU-015), [4 EAP]
- Tarbijakäitumine (KTU-005), [3 EAP]
- Toote- ja hinnapoliitika (KTU-004), [3 EAP]
- Logistika alused (KLG-009), [2 EAP]
- Finantsjuhtimine (KFJ-011), [3 EAP]
- Müügijuhtimine (KTU-002), [3 EAP]
- Uurimistöö meetodid (Y-007), [5 EAP]
- Reklaamipsühholoogia (T-035), [2 EAP]
- Kultuurikeskkond (KPJ-011), [3 EAP]
- Sündmusturundus (KTU-011), [2 EAP]
- Teenuste disain (T-122), [3 EAP]
- Müük ja kommunikatsioon (KTU-012), [3 EAP]
- Suhtekorraldus (KTU-007), [3 EAP]
- Rahvusvaheline turundus (KTU-003), [3 EAP]
- Turundusuuringud (KTU-001), [3 EAP]
- Ainetöö (P-010), [5 EAP]
- Ettevõtlusmoodul (Y-108), [15 EAP]
- Andmeanalüüs (Y-009), [5 EAP]
- Ettevõtte IT süsteemide kavandamine (IT-209), [3 EAP]
- Bränding (KTU-017), [2 EAP]
- Kommunikatsiooni visualiseerimine (KTU-016), [3 EAP]
- Intellektuaalse omandi kaitse (P-011), [2 EAP]
- Teenuste ja organisatsiooni turundus (KTU-014), [4 EAP]
- Foto- ja videograafia (GD-100), [3 EAP]
- Lõputöö (L-002), [10 EAP]
- Erialapraktika (PR-002), [15 EAP]

-
Äriprotsesside moodul (Y-109, 15 EAP)
9 õppejõudu- Mare KurvitsxMare Kurvits
- Anneli Rumm Haridustehnoloog
xAnneli Rumm- Aet Kull
xAet KullAet Kullil on juhtimiskogemus rahvusvahelise meediaettevõtte tegevjuhi ja väikeettevõtte omanikuna ning ka töövõtjana rahandusministeeriumis osakonna juhatajana. Turundusega on Aet seotud aastaid, seda õppides, õpetades ja igapäevaselt praktiseerides. EAS mentorprogrammi pikaaegse mentorina omab suurt kogemust mentorluses, kui metoodikas, kus eesmärgiks on inimese teadlikkuse ja võimekuse kasv erinevates äri-, juhtimis ja turundusvaldkondades. Olnud mitmel aastal Ettevõtluskõrgkooli Mainor Aasta õppejõu nominent ja 2013. a aasta õppejõud.
Vabal ajal renoveerib mõisakompleksi Mulgimaal.
- Rita Sikk
xRita SikkRita Sikk on omandanud ökonomisti diplomi Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta on töötanud raamatupidajana ja finantsplaneerijana, kuid tunneb rohkem kutsumust teadmiste jagamises. Selle tõttu on tundnud õpetamisest rõõmu Tallinna Majanduskoolis, Tallinna Tehnikaülikooli Kolledžis ning muidugi Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Rita on teinud koolitusi EAS-s, Töötukassas ja mujal. Selle aja sisse mahub stažeerimisi Soomes, Saksamaal ja pidevat erialast täiendusõpet.
Rita on välja andnud „Raamatupidamise ülesannete kogu“, kirjutanud erialaseid artikleid ajakirjas „RP“, osalenud Eesti Raamatupidajate Kogu kutsekvalifikatsiooni eksami ülesannete koostamisel.
- Andres Kase Opstar Profit OÜ
xAndres KaseTootmis- ja tööstusjuhtimisalane tulemuslikkuse arendamine, juhtimise süstematiseerimine, üldine tööstuse praktiline nõustamine.
LEAN ja mitte LEAN tootmisjuhtimise õpetamine ja juhtimisteenuse osutamine. Kogemus nii toiduaine-, elektroonika-, metalli- ja puidutööstusest. https://tootmisjuhtimine.ee, http://opstarprofit.ee- Meelis Zimmermann
xMeelis ZimmermannMeelis Zimmermann on töötanud ettevõtluses ca 15 aastat ja juhtinud mitmeid turundus- ja logistikaüksusi. Meelis töötas ettevõttes Tartu Õlletehas õllede ja PEPSI tootejuhina, ning kaastööna välja töötatud turunduskampaaniad „Kammi Sassi“ , „Vali MIND“ ja „Punane Oktoober“ jm.
AS Eesti Meedias töötas Meelis Zimmermann välja kontserni Lõuna-Eesti ajalehtede- ajakirjade jaotussüsteemi.
Omab magistrikraadi matemaatilises statistikas.
- Karin Kuimet
xKarin KuimetKarin Kuimet on personalijuhtimise erialajuht Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Eelnevalt on Karin 11. aastat tegelenud praktilise personalitööga ja personalijuhtimisega Securitas Eesti AS –is, AS-is Esmofon ja EMT Esindused AS-is. Karini uurimisteemaks on strateegiline personalijuhtimine, väärtused, töökeskkond ning terviseedendus. Karin on PARE liige ning omab personalijuhi tase 7 kutsetunnistust. Karin Kuimet tegutseb mentorina Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, tutvustab projekti „Tagasi kooli“ raames personalijuhtimise eriala erinevates Eestimaa koolides ning viib läbi personalijuhtimise ja organisatsioonikäitumise õpet TÜ Viljandi kultuuriakadeemias. Karini arvates on oluline luua kooskõla teooria ja praktika vahel, mistõttu on ta õppejõu tööga paralleelselt läbi viinud mitmeid personalitööalaseid projekte Eesti organisatsioonides ja olnud konsultandiks personalijuhtimise küsimustes.
Karini lemmik tsitaat on: „Siin maailmas pole oluline mitte see, kus me oleme, vaid see, millises suunas me liigume.“ (O.W. Holmes)
- Katriin Visnapuu
xKatriin VisnapuuKatrin Kreegimäe põhitegevuseks on Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kvaliteedijuhtimise eriala koordineerimine ja arendamine.
Ta on aastast 2002 Eesti Kvaliteediühingu liige ning aastast 2014 Teeninduse Kutsenõukogu liige. Õpetab kvaliteedi- ja kommunikatsioonijuhtimist Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor ja Eesti Maaülikoolis. Aastatel 2007-2010 töötas EEK kvaliteedijuhina, kus vedas eest ja koordineeris kõrgkooli kvaliteedijuhtimissüsteemi loomist ja rakendamist.
Aastal 2010 osales EEK Katrini eestvedamisel Eesti juhtimiskvaliteedi auhinnakonkursil, kus pälvis 1 koha keskmise suurusega ettevõtete kategoorias. Aastatel 2009-2011 osales Katrin Eesti kõrgkoolide kvaliteedikindlustamise projektis eksperdi ja hindaja rollis, aastatel 2010-2014 kõrgkoolide üleminekuhindamise protsessis hindaja rollis ning aastatel 2010-2016 kutsehariduse õppekavarühmade akrediteerimisprotsessis hindamiskomisjoni liikme ja esimehe rollis. Katrin on ka EEK teenindusjuhtide pädevuskoolituse eestvedaja ja üks õppejõududest.
Katrin on majandusteaduste magister ning avaldanud kümmekond teaduslikku artiklit kvaliteedijuhtimise teemal.- Anne Roosipõld
xAnne RoosipõldAnne Roosipõld on töötanud nüüdseks juba 18 aastat õppejõuna- koolitajana, viimased 11 aastat Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor.
On turismi- ja restoraniettevõtluse erialajuht ning teenindusjuhtimise, tarbijakäitumise, teenuste disaini, organisatsioonikäitumise ning mitmete restoranitööga seotud ainete õppejõud. Anne on aastaid töötanud praktikuna ettevõtetes, mille tegevusalaks on toitlustus ja meelelahutus. Ta on olnud tegevjuht keegli- ja ööklubis Flamingo, juhtides seal 100-liikmelist meeskonda ja korraldanud suurüritusi, protokollilisi vastuvõtte ning ka igapäevaselt kliente teenindanud. Eelnev 7- aastane töökogemus nii teenindajana kui ka restorani direktorina on Tallinki erinevatel laevadel „Tallink“, „Georg Ots“ ja „ Vana Tallinn“.
Oma esimese kõrghariduse omandas praeguses Tallinna Tehnikaülikooli keemiateaduskonnas, edasi õppis Tallinna Ülikooli andragoogika magistriõppes ja mõned aastad tagasi kaitses doktorikraadi kasvatusteaduste erialal.
On raamatute „Restoraniteenindus“ ja „Toitlustamise alused“ kaasautor ja läbi viinud erinevaid teenindus- ja etiketikoolitusi. On Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni liige ja Eesti Turismihariduse Liidu juhatuse liige. Olnud mitmel aastal Ettevõtluskõrgkooli Mainor Aasta õppejõu nominent. Kolleegide ja üliõpilaste sõnul on entusiastlik ja uuendusliku lähenemisega õppetööle ning oskab luua ja hoida kontakte.
Tema hobiks on reisimine. Ta on külastanud praeguseks 65 erinevat riiki ja lahtiste silmadega jälginud ja analüüsinud erinevate maade teeninduskultuuri.- Ettevõtlusmoodul (Y-108, 15 EAP)
Alusõpe (15 EAP)
-
Organisatsioonikäitumine (Y-119, 4 EAP)
2 õppejõudu- Taimi ElenurmxTaimi Elenurm
Taimi Elenurm on hariduselt psühholoog (LRÜ, 1976) ja personalijuht-ärikorraldaja (TTÜ 2004) ning täiendanud end loovteraapiate (TLÜ), psühholoogilise nõustamise ja lahenduskeskse teraapia (TLÜ, TTÜ), psühhodraama (Tallinna Psühhodraama Kool), gestaaltteraapia (Gis-International), tervisekasvatuse ja terviseedenduse (TLÜ, Eesti Tervisekasvatuse Keskus) ning personalitöö valdkondades (PARE). Ta on sertifitseeritud superviisor ja coach (Tallinna Ülikool, Der Rote Faden 2006) ning loovterapeutide ja supervisiooni-õpilaste õppesuperviisor. Taimi Elenurm on töötanud teaduri, lektori ja koolitajana (Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, EEK Mainor), personalijuhina (Eesti Ehitus AS, Tallinna Sadam AS) ja tööpsühholoogina (Interest Marketing OÜ). Ta on Tervise Arengu Instituudi, Tööinspektsiooni ja Töötukassa koostööpartner terviseedenduses ja tööpsühholoogias ning ta omab personalijuhi V taseme kutsetunnistust. Lisaks on Taimi Elenurm Euroopa Töö- ja Organisatsioonipsühholoogide Assotsisatsooni ning Eesti Supervisooni- ja Coachingu Ühingu liige. Taimi Elenurm on praktiliselt tegev nii koolitaja ja lektori kui ka superviisorina. Tema töömeetoditeks on peamiselt lahenduskesksed ja loovteraapiast pärit tehnikad, lisaks eksistentsiaalteraapiast ja teistest õpitud psühhoteraapiatest pärit töövahendid. Taimi Elenurm on Terviseameti poolt sertifitseeritud teenuse osutaja tööpsühholoogias –töötervishoius. - Maris Nõgu
xMaris Nõgu- Suhtlemispsühholoogia (Y-022, 4 EAP)
2 õppejõudu- Karin KuimetxKarin Kuimet
Karin Kuimet on personalijuhtimise erialajuht Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Eelnevalt on Karin 11. aastat tegelenud praktilise personalitööga ja personalijuhtimisega Securitas Eesti AS –is, AS-is Esmofon ja EMT Esindused AS-is. Karini uurimisteemaks on strateegiline personalijuhtimine, väärtused, töökeskkond ning terviseedendus. Karin on PARE liige ning omab personalijuhi tase 7 kutsetunnistust. Karin Kuimet tegutseb mentorina Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, tutvustab projekti „Tagasi kooli“ raames personalijuhtimise eriala erinevates Eestimaa koolides ning viib läbi personalijuhtimise ja organisatsioonikäitumise õpet TÜ Viljandi kultuuriakadeemias. Karini arvates on oluline luua kooskõla teooria ja praktika vahel, mistõttu on ta õppejõu tööga paralleelselt läbi viinud mitmeid personalitööalaseid projekte Eesti organisatsioonides ja olnud konsultandiks personalijuhtimise küsimustes.
Karini lemmik tsitaat on: „Siin maailmas pole oluline mitte see, kus me oleme, vaid see, millises suunas me liigume.“ (O.W. Holmes)
- Anita Agabuš
xAnita Agabuš- Eraisiku rahandus (Y-120, 2 EAP)
2 õppejõudu- Kristjan LiivamägixKristjan Liivamägi
- Tõnn Talpsepp
xTõnn Talpsepp- Enesejuhtimine kõrgkoolis (Y-113, 3 EAP)
4 õppejõudu- Piret EinpaulxPiret Einpaul
Piret Einpaul on psühholoogia dotsent ning EEK õppimise ja õpetamise arenduskeskuse juhataja. Piret on aastal 2000 kaitsnud Tartu Ülikoolis teadusmagistri kraadi kliinilise psühholoogia erialal. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor alustas õppejõuna aastal 2003 ja on neljal korral valitud aasta õppejõuks. Tema õpetamisvaldkonda kuuluvad tervisepsühholoogiat, enesejuhtimist, positiivset psühholoogiat, mentorlustegevust ja uurimistöö meetodeid käsitlevad õppeained. Piret on koolitajana tuntud nii Eesti kõrgkoolides kui ka ärisektoris; on Euroopa mentorluse ja coachingu ühingu (EMCC) liige, tegeleb aktiivselt teadusuuringutega ja on viimastel aastatel avaldanud mitmeid publikatsioone. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on üldised pädevused kõrgharidusõppes ning positiivne töökeskkond. Õppejõuna peab Piret kõige tähtsamaks pidevat enesetäiendamist, teaduspõhist lähenemist ning õppija ootustele ja vajadustele vastavat õppe sisu ja metoodikat. Üliõpilaste hinnangul on ta positiivne ja toetav, samas nõudlik õppejõud, kes armastab oma tööd. - Marit Kuusk
xMarit Kuusk- Aire Vaigu
xAire Vaigu- Leaanika Parra
xLeaanika Parra- Avalik esinemine (Y-023, 2 EAP)
Janek TuttarxJanek TuttarJanek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise aine lektor. Sellest, kuidas tudengid temaga rahul on, annab märku tõsiasi, et nad on Janeki mitmel korral kooli poolt valitava parima õppejõu nominendiks esitanud.
Janek omab sotsiaalteaduste magistrikraadi kommunikatsioonijuhtimise erialal. Silmaringi laiendamise ja uute teadmiste saamise otsinguil on ta aastate jooksul käinud erinevatel täiendkoolitustel üle maailma (sh. Taanis, Soomes, USA-s, Saksamaal ja Lätis).
Janeki kursused on alati hoogsad, lõbusad ja interaktiivsed. Ta usub siiralt, et huumorit kasutades on võimalik ükskõik millisel teemal rääkida nii, et inimesed sind tõepoolest kuulavad ja kaasa mõtlevad.
Uurimistöö metoodika (15 EAP)
-
Uurimistöö meetodid (Y-007, 5 EAP)
2 õppejõudu- Tauno ÕunapuuxTauno Õunapuu
- Piret Einpaul
xPiret EinpaulPiret Einpaul on psühholoogia dotsent ning EEK õppimise ja õpetamise arenduskeskuse juhataja. Piret on aastal 2000 kaitsnud Tartu Ülikoolis teadusmagistri kraadi kliinilise psühholoogia erialal. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor alustas õppejõuna aastal 2003 ja on neljal korral valitud aasta õppejõuks. Tema õpetamisvaldkonda kuuluvad tervisepsühholoogiat, enesejuhtimist, positiivset psühholoogiat, mentorlustegevust ja uurimistöö meetodeid käsitlevad õppeained. Piret on koolitajana tuntud nii Eesti kõrgkoolides kui ka ärisektoris; on Euroopa mentorluse ja coachingu ühingu (EMCC) liige, tegeleb aktiivselt teadusuuringutega ja on viimastel aastatel avaldanud mitmeid publikatsioone. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on üldised pädevused kõrgharidusõppes ning positiivne töökeskkond. Õppejõuna peab Piret kõige tähtsamaks pidevat enesetäiendamist, teaduspõhist lähenemist ning õppija ootustele ja vajadustele vastavat õppe sisu ja metoodikat. Üliõpilaste hinnangul on ta positiivne ja toetav, samas nõudlik õppejõud, kes armastab oma tööd. - Andmeanalüüs (Y-009, 5 EAP)
Meelis ZimmermannxMeelis ZimmermannMeelis Zimmermann on töötanud ettevõtluses ca 15 aastat ja juhtinud mitmeid turundus- ja logistikaüksusi. Meelis töötas ettevõttes Tartu Õlletehas õllede ja PEPSI tootejuhina, ning kaastööna välja töötatud turunduskampaaniad „Kammi Sassi“ , „Vali MIND“ ja „Punane Oktoober“ jm.
AS Eesti Meedias töötas Meelis Zimmermann välja kontserni Lõuna-Eesti ajalehtede- ajakirjade jaotussüsteemi.
Omab magistrikraadi matemaatilises statistikas.
- Äri- ja juhtimiseetika (Y-025, 2 EAP)
Ivika BornxIvika Born- Akadeemiline kirjutamine (Y-110, 3 EAP)
3 õppejõudu- Anneli Rumm HaridustehnoloogxAnneli Rumm
- Tauno Õunapuu
xTauno Õunapuu- Marleen Kedars
xMarleen KedarsEttevõtte juhtimise põhiope (15 EAP)
-
Õigusõpetus (P-308, 3 EAP)
Janus Paurman Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ASxJanus Paurman- Tööõigus ja lepingud (P-307, 4 EAP)
Riina VäänxRiina VäänRiina Vään on töötanud Ettevõtluskõrgkoolis Mainor alates 2001 aastast erinevatel ametikohtadel (õppekeskuse juht, õppe osakonna juhataja, õppejõud). Viimastel aastatel on ta õpetanud tööõigust üliõpilastele, alustavatele ettevõtjatele ja töötutele. Samuti on Riina projektijuhina koostöös EAS-i ja Töötukassaga organiseerinud kursusi nii alustavatele ettevõtjatele, klienditeenindajatele ja müügijuhtidele.
Tööõiguse lektorina on lisaks õppetööle kõrgkoolis läbi viinud kursusi (k.a. täiendkoolitust) sekretäridele, juhiabidele ja personalitöötajatele.
Riina Vään on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja tal on pikaajaline koolituste juhtimise ja korraldamise kogemus. Lisaks on ta avaldanud mitmeid artikleid tööõigust puudutavates küsimustes.- Majandusteooria (P-306, 5 EAP)
2 õppejõudu- Mait RuutxMait Ruut
Mait Ruut on tegutsenud rahvusvahelises äris üle 20 aasta. Ta on kokku puutunud paljude erinevate ärivaldkondadega nagu energeetika, side, kindlustus, ehitus ja riigikaitse. Strateegilist nõustamist, turundust, müügituge ja projektijuhtimist on pakkunud enamasti suurtele Saksamaa, Prantsusmaa ja Austria ettevõtetele aga samuti on olnud koostööd Soome, Hispaania ja Šveitsi ettevõtetega.
Suuremad kliendid on olnud Daimler-Chrysler Aerospace, AEG, Eurocopter, EADS, MBDA Missile Systems, Heckler&Koch, Nokia Security Networks, Alcatel, Raychem jpt. Täna teeb Mait koostööd ka Eesti alustavate ja tegutsevate väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetega. Peamisteks nõustamisvaldkondadeks on turundus ja müük, ettevõtte strateegia, juhtimissüsteemide väljatöötamine, rahvusvaheline äri ning kaasfinantseerimine.
Ta on asutanud ja juhtinud 12 aastat Doka GmbH tütarfirmat Doka Eesti OÜ.
Alates 2012. aastast osaleb EAS-i Ärimentorprogrammis mentorina. Lisaks koolitab alustavaid ettevõtteid ja on külalislektor Ettevõtluskõrgkoolis Mainor.
Mait on õppinud automaatikat Eestis ja majandust ning ettevõtte juhtimist Saksamaal.
- Tõnu Mertsina
xTõnu Mertsina- Tervisepsühholoogia ja töökeskkond (P-005, 3 EAP)
2 õppejõudu- Marina JärvisxMarina Järvis
- Anu Virovere
xAnu VirovereTurunduse erialaõpe (60 EAP)
-
Bränding (KTU-017, 2 EAP)
Siiri SamexSiiri Same- Müügijuhtimine (KTU-002, 3 EAP)
Aet KullxAet KullAet Kullil on juhtimiskogemus rahvusvahelise meediaettevõtte tegevjuhi ja väikeettevõtte omanikuna ning ka töövõtjana rahandusministeeriumis osakonna juhatajana. Turundusega on Aet seotud aastaid, seda õppides, õpetades ja igapäevaselt praktiseerides. EAS mentorprogrammi pikaaegse mentorina omab suurt kogemust mentorluses, kui metoodikas, kus eesmärgiks on inimese teadlikkuse ja võimekuse kasv erinevates äri-, juhtimis ja turundusvaldkondades. Olnud mitmel aastal Ettevõtluskõrgkooli Mainor Aasta õppejõu nominent ja 2013. a aasta õppejõud.
Vabal ajal renoveerib mõisakompleksi Mulgimaal.
- Finantsjuhtimine (KFJ-011, 3 EAP)
3 õppejõudu- Mait RuutxMait Ruut
Mait Ruut on tegutsenud rahvusvahelises äris üle 20 aasta. Ta on kokku puutunud paljude erinevate ärivaldkondadega nagu energeetika, side, kindlustus, ehitus ja riigikaitse. Strateegilist nõustamist, turundust, müügituge ja projektijuhtimist on pakkunud enamasti suurtele Saksamaa, Prantsusmaa ja Austria ettevõtetele aga samuti on olnud koostööd Soome, Hispaania ja Šveitsi ettevõtetega.
Suuremad kliendid on olnud Daimler-Chrysler Aerospace, AEG, Eurocopter, EADS, MBDA Missile Systems, Heckler&Koch, Nokia Security Networks, Alcatel, Raychem jpt. Täna teeb Mait koostööd ka Eesti alustavate ja tegutsevate väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetega. Peamisteks nõustamisvaldkondadeks on turundus ja müük, ettevõtte strateegia, juhtimissüsteemide väljatöötamine, rahvusvaheline äri ning kaasfinantseerimine.
Ta on asutanud ja juhtinud 12 aastat Doka GmbH tütarfirmat Doka Eesti OÜ.
Alates 2012. aastast osaleb EAS-i Ärimentorprogrammis mentorina. Lisaks koolitab alustavaid ettevõtteid ja on külalislektor Ettevõtluskõrgkoolis Mainor.
Mait on õppinud automaatikat Eestis ja majandust ning ettevõtte juhtimist Saksamaal.
- Anu Olvik
xAnu OlvikAnu Olviku südameasjaks on finantskirjaoskuse edendamine ning ta õpetab Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor finantskirjaoskuse ja finantsjuhtimisega seotud loenguid. Ta on pikalt tegutsenud noorte ettevõtlikkuse ja ettevõtluse koolituste maastikul, olnud Junior Achievementi vilistlasorganisatsiooni asutaja ning aktiivne liige. Anu on lõpetanud Tartu Ülikooli Majandusteaduskonna cum laude ning ta peab plaani asuda õppima doktorantuuri. - Tõnu Toompark
xTõnu Toompark- Logistika alused (KLG-009, 2 EAP)
Meelis ZimmermannxMeelis ZimmermannMeelis Zimmermann on töötanud ettevõtluses ca 15 aastat ja juhtinud mitmeid turundus- ja logistikaüksusi. Meelis töötas ettevõttes Tartu Õlletehas õllede ja PEPSI tootejuhina, ning kaastööna välja töötatud turunduskampaaniad „Kammi Sassi“ , „Vali MIND“ ja „Punane Oktoober“ jm.
AS Eesti Meedias töötas Meelis Zimmermann välja kontserni Lõuna-Eesti ajalehtede- ajakirjade jaotussüsteemi.
Omab magistrikraadi matemaatilises statistikas.
- Turundusuuringud (KTU-001, 3 EAP)
Meelis ZimmermannxMeelis ZimmermannMeelis Zimmermann on töötanud ettevõtluses ca 15 aastat ja juhtinud mitmeid turundus- ja logistikaüksusi. Meelis töötas ettevõttes Tartu Õlletehas õllede ja PEPSI tootejuhina, ning kaastööna välja töötatud turunduskampaaniad „Kammi Sassi“ , „Vali MIND“ ja „Punane Oktoober“ jm.
AS Eesti Meedias töötas Meelis Zimmermann välja kontserni Lõuna-Eesti ajalehtede- ajakirjade jaotussüsteemi.
Omab magistrikraadi matemaatilises statistikas.
- Rahvusvaheline turundus (KTU-003, 3 EAP)
Tõnu HeinxTõnu HeinTõnu Hein on konsultatsioonifirma HeiVäl Consulting kaasasutaja ning töötab juba üle 25 aasta ärinõustamise ja koolituse alal.
HeiVäli projektid on keskendunud strateegia, kvaliteedijuhtimise, turunduse, innovatsiooni ja rahulolu uuringute valdkondadele. Ta on spetsialiseerunud innovatsiooni ja rahvusvahelise turunduse suundadele.
Tõnu on koostanud Majandus ja Kommunikatsiooniministeeriumile Eesti energiatehnoloogia programmi ja nõustanud biotehnoloogia programmi koostamist. Keskkonnaministeeriumile on ta koostanud Eesti keskkonnatehnoloogiate põhjalikud uuringud ja on MTÜ Cleantech Estonia kaasasutajaks. On samuti koolitanud Soome Haridusministeeriumi tellimusel Soome üldhariduskoolide õpetajaid kvaliteedijuhtimise alal.
Tõnu on üks esimesi Eesti konsultante, keda on sertifitseeritud vastavalt inglise SFEDI standards for Business Support Advice in 2007. Ta valiti kolleegide poolt Eesti Aasta Konsultandiks 2010 seoses teenetega keskkonnatehnoloogiate uurimisel. Talle anti Eesti Kvaliteediühingu poolt tunnustus “Kvaliteedi Nägu 2010” seoses kvaliteediinnovatsiooni konkursi algatamisega Eesti ja Soome vahel.
- Toote- ja hinnapoliitika (KTU-004, 3 EAP)
Mait RuutxMait RuutMait Ruut on tegutsenud rahvusvahelises äris üle 20 aasta. Ta on kokku puutunud paljude erinevate ärivaldkondadega nagu energeetika, side, kindlustus, ehitus ja riigikaitse. Strateegilist nõustamist, turundust, müügituge ja projektijuhtimist on pakkunud enamasti suurtele Saksamaa, Prantsusmaa ja Austria ettevõtetele aga samuti on olnud koostööd Soome, Hispaania ja Šveitsi ettevõtetega.
Suuremad kliendid on olnud Daimler-Chrysler Aerospace, AEG, Eurocopter, EADS, MBDA Missile Systems, Heckler&Koch, Nokia Security Networks, Alcatel, Raychem jpt. Täna teeb Mait koostööd ka Eesti alustavate ja tegutsevate väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetega. Peamisteks nõustamisvaldkondadeks on turundus ja müük, ettevõtte strateegia, juhtimissüsteemide väljatöötamine, rahvusvaheline äri ning kaasfinantseerimine.
Ta on asutanud ja juhtinud 12 aastat Doka GmbH tütarfirmat Doka Eesti OÜ.
Alates 2012. aastast osaleb EAS-i Ärimentorprogrammis mentorina. Lisaks koolitab alustavaid ettevõtteid ja on külalislektor Ettevõtluskõrgkoolis Mainor.
Mait on õppinud automaatikat Eestis ja majandust ning ettevõtte juhtimist Saksamaal.
- Tarbijakäitumine (KTU-005, 3 EAP)
x- Internetiturundus ja sotsiaalmeedia (KTU-015, 4 EAP)
Rode Luhaäär PaytailorxRode LuhaäärRode Luhaäär koordineerib mobiilimakse platvormi arendavat idufirmat Paytailor, mis lisaks Eestile tegutseb ka Suurbritannias. Ettevõte on oma uudse lähenemise tõttu pälvinud finantsringkondade tähelepanu ning eelmisel aastal valiti see lätlaste poolt ka Baltikumi seitsme parima finantstehnoloogia idufirma hulka. Rode on ettevõtja ja digi entusiast, kes on aastaid tegutsenud digitaal-strateegina ja e-turunduse spetsialistina.
Oma karjääri jooksul on Rode tarninud digitaalseid lahendusi sellistele ettevõtetele ja organisatsioonidele nagu: Coca Cola, L'Oreal, Kühne+Nagel, Telia, Hill+Knowlton Strategies, Swedbank, RMK, Premia, Omniva, Viru keskus, Nordecon, Tallinna Vesi, Pärnu Konverentsid jpt. Projekte on tarnitud Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse, Araabia Ühendemiraatidesse, Soome, Leetu, Saksamaale, Hollandisse, Portugali ja Keeniasse.
Juba üheksandat aastat tegutseb Rode Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor internetiturunduse õppjõuna. Oma ala andunud fännina on Rode ennast täiendanud e-äri erialal Oxfordis Suurbritannias. Rode on JCI liige aastast 2008 ning on kaasa löönud Teeme Ära, Jõulupuu, Aastakonverentsi, Rat Race ja mitmete muude ettevõtmiste tiimis. Rode valiti 2017. aastal JCI Viljandimaa aasta liikmeks.
- Suhtekorraldus (KTU-007, 3 EAP)
2 õppejõudu- Aili OhlauxAili Ohlau
Aili Ohlau on töötanud organisatsiooni kommunikatsioonijuhtimise valdkonnas ligi 20 aastat. Ta on olnud rahandusministeeriumi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) PR-juht. Seal töötamise ajal juhtis ta ka kahte suurt eriprojekti, olles PR-juhiks Eesti riigi osalemisel maailmanäitusel EXPO2000 Hannover ning ettevõtluskonkurssidel „Ettevõtluse Auhind“.
Erasektoris on ta kommunikatsioonijuhtimise konsultandina pakkunud teenust väga erinevate valdkondade ettevõtetele ja organisatsioonidele. Tuntumad kliendid koostöös turundusagentuuriga GCI Estonia on olnud Microsoft Corporation, Microsoft Estonia, Nokia Estonia ja Paulig Baltic.
Aili Ohlau on omandanud kaks magistrikraadi sotsiaalteadustes – rahvusvahelises ettevõtluses ja ärikorralduses ning kommunikatsioonijuhtimises.
- Hans Saarvelt
xHans Saarvelt- Reklaamipsühholoogia (T-035, 2 EAP)
Tiina HiobxTiina HiobTiina Hiob on tänase reklaamialase kõrghariduse üks loojatest. Tema käsitlusaladeks on üldistatult reklaamiteooria ja -psühholoogia, visuaalne kommunikatsioon ning brändikujundus. Eksperdina on ta kaasatud reklaamikampaaniate hanke- ning hindamiskomisjonides, reklaamiauhind „Kuldmuna" žüriides, Eesti Tarbijakaitseameti reklaami nõukojas. - Foto- ja videograafia (GD-100, 3 EAP)
Taavi LeppimanxTaavi LeppimanTaavi on ettevõtjana tegutsenud viimased 10 aastat ning selle aja sisse mahub mitme ettevõtte käivitamine ja igapäevane juhtimine. Tänaseni edukalt tegutseva SeeSee stuudio igapäevaste tegevuste kõrvalt õpetab Taavi Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor foto- ja videograafiat. Arvestades aastate jooksul tekkinud kogemusi, mis on saadud väga erinevate klientide projektidest, on see hinnaline pagas, mida ka tudengitele edasi anda. Pideva enesearengu hulka kuulub loomulikult ka mitmekesine ja jätkuv enese koolitamine. - Müük ja kommunikatsioon (KTU-012, 3 EAP)
Kadi ElmestexKadi Elmeste- Teenuste disain (T-122, 3 EAP)
2 õppejõudu- Triin JürgensxTriin Jürgens
- Astri Müül
xAstri MüülAstri Müül on lõpetanud Kunstiakadeemia moekunsti eriala 1988 aastal ja Luua Metsanduskooli maastikuehituse eriala 2015 aastal. Ta on töötanud moekunstnikuna, disainerina Energia Avastuskeskuses ning ta õpetab disainitudengeid alates aastast 2000. Käesoleval ajal õpetab Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor graafilise disaini ja arvutimängude disaini tudengeid. Oma loominguga on ta esinenud erinevatel personaal- ja grupinäitustel.
Ta on viinud läbi täienduskoolitusi teenusedisaini, tekstiilitehnikate, rõivadisaini, arvutiprogrammide õppe, värvusõpetuse ja kompositsiooni valdkonnas.
- Sündmusturundus (KTU-011, 2 EAP)
Olavi RuhnoxOlavi RuhnoOlavi Ruhno on alates aastast 2001 üritusturundusagentuuri WOW Events CEO ja partner. Selle aja sisse on jäänud terve majandustsükkel, kus oli oma koht suurel tõusul ja ka langusel, nimega MASU. Samuti ka madalseisust väljatulek. Kõik need kogemused on kasvatanud ja arendanud ning pannud ettevõtlust ja ettevõtjaks olemist nägema väga teisiti, kui oma ettevõtjaks olemise esimestel aastatel.
WOW Eventsi sloganiks on „Tee, ära proovi“, ehk WOW Events oma klientide peale ei katseta, vaid pakub kvaliteetset tulemust.- Kultuurikeskkond (KPJ-011, 3 EAP)
Pille RoomxPille Room"Minu töö on mu kutsumus!" ütleb Pille Room. Inimesed ja kultuurierinevused, infoturbesüsteemid ja andmekaitse – just need valdkonnad on hetkel tema põhifookuses.
Pille alustas õpinguid eesti keele filoloogia alal, jätkas äri- ja personalijuhtimise erialal EEK-s Mainor ja hetkel studeerib EBS-s juhtimist digitaalajastul.
Personalivaldkonnas on Pille Room töötanud üle 14 aasta, peamiselt kahes suurkorporatsioonis ja nende aastate jooksul on ta kokku puutunud nii meeletute massvärbamiste kui ka kollektiivsete koondamistega; juhtinud infoturbemeetmete ja standardiseeritud personaliprotseduuride juurutamist erinevates Arvato esindustes EMEA regioonis, USA, Mehhiko ja Filipiinide esindustes; osalenud mentorina puuetega inimeste tööhõive mentorprogrammis ning hetkel, lisaks personalijuhi igapäevatööle, vastutab ta ettevõtte eetikakoodeksi rakendamise ja järelevalve eest.
Töötades suurettevõttes, kus koos ligi 40 erinevat rahvust, on Pille saanud hulga väärtuslikke õppetunde organisatsiooni toimimisest selle erinevates arenguetappides ja mis peamine, õppinud tundma äärmiselt, põnevat kuid keerulist ja habrast olevust – inimest, kõigi nende sündmuste keerises.
- Teenuste ja organisatsiooni turundus (KTU-014, 4 EAP)
3 õppejõudu- Signe VentselxSigne Ventsel
- Aet Kull
xAet KullAet Kullil on juhtimiskogemus rahvusvahelise meediaettevõtte tegevjuhi ja väikeettevõtte omanikuna ning ka töövõtjana rahandusministeeriumis osakonna juhatajana. Turundusega on Aet seotud aastaid, seda õppides, õpetades ja igapäevaselt praktiseerides. EAS mentorprogrammi pikaaegse mentorina omab suurt kogemust mentorluses, kui metoodikas, kus eesmärgiks on inimese teadlikkuse ja võimekuse kasv erinevates äri-, juhtimis ja turundusvaldkondades. Olnud mitmel aastal Ettevõtluskõrgkooli Mainor Aasta õppejõu nominent ja 2013. a aasta õppejõud.
Vabal ajal renoveerib mõisakompleksi Mulgimaal.
- Indrek Põldvee
xIndrek Põldvee- Turunduskommunikatsiooni juhtimine ja planeerimine (KTU-008, 3 EAP)
Ivo KallasmaaxIvo Kallasmaa- Intellektuaalse omandi kaitse (P-011, 2 EAP)
Maria Silvia MartinsonxMaria Silvia Martinson- Kommunikatsiooni visualiseerimine (KTU-016, 3 EAP)
Marge Robam Arvutimängude disaini ja arenduse erialajuht; GraaxMarge Robam- Ettevõtte IT süsteemide kavandamine (IT-209, 3 EAP)
Hurmi JürjensxHurmi JürjensHurmi Jürjensil on üle kahekümne aastane kogemus erasektori ja avaliku sektori IT-infrastruktuuri kavandamisel ja haldamisel. Magistrikraadi on omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis telekommunikatsiooni erialal. Konsulteerib erinevaid eraettevõtteid, eriti Ülemiste ärilinnakus, tootmise ja äri digitaliseerimise valdkonnas.
Tegutseb ka eraettevõtjana fotograafia ja multimeediumi rakenduste vallas, lisaks tegeleb tehnilise kirjutamise, IT-standardite ja tehnilise dokumentatsiooni tõlkimisega. On täiendanud teadmisi tööstusstandardite valdkonnas ning omandanud sertifikaate ettevõtetelt Hewlett Packard Enterprise, Juniper Networks, Cisco Systems, Sophos jne.
Lisaks pakub kolleegidele mentorõppejõuna professionaalset tuge.
Kirjalikud tööd ja praktikad (45 EAP)
- Ettevõttepraktika (PR-001, 15 EAP)
- Erialapraktika (PR-002, 15 EAP)
- Ainetöö (P-010, 5 EAP)
- Lõputöö (L-002, 10 EAP)
ÕPPEMAKS
IGAKUINE MAKSE TALLINNAS:SEMESTRIMAKSE TALLINNAS:õppemaks aastas 3640 € (1 makse 400€, 8 makset 360€, 1 makse 360€)
IGAKUINE MAKSE TARTUS:õppemaks aastas 3580 € (1 makse 400€, 2 makset 1590€)
SEMESTRIMAKSE TARTUS:õppemaks aastas 3400 € (1 makse 400€, 8 makset 340€, 1 makse 280€)
õppemaks aastas 3340 € (1 makse 400€, 2 makset 1470€)
“Oleme tänulikud, et Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor on liitunud Turundajate Liidu Järelkasvu töögrupiga, et koos arendada õppekavasid ning turundusalast praktikaprogrammi.“
Maarit Mäeveer
tegevjuht
Turundajate Liit“Mainori suurimaks tugevuseks on praktikutest õppejõud, kes annavad edasi teadmisi oma professionaalsele kogemusele tuginedes. Samuti on oluliseks väärtuseks mitmekesise taustaga kursusekaaslased, kellest kujuneb toetav võrgustik ka edaspidiseks eluks. Mainor andis mulle laiapõhjalised teadmised äri, turunduse ja meeskonnatöö kohta, mis panid aluse tööalaseks eduks ning arenguks.”
Anneken Alus, vilistlane 2018
turundusjuht
Salon+"Alustades oma äriga, on hea võimalus saada tuge kursusekaaslastelt, kes on samuti spetsialistid erinevates valdkondades."
Urmas Kamdron, vilistlane 2009
müügiesindajaKODA by Kodasema,,Mulle meeldib EEK Mainor õppekava, paindlikkus, avatus uutele võimalustele ja tugi ettevõtluse arendamisel. Juba esimestest loengutest saadud teadmiseid on võimalik rakendada praktikumides või oma ettevõttes. Lisaks teoreetilistele teadmistele on võimalik õppida praktikute reaalsetest kogemustest erinevatest ärivaldkondades ning analüüsida ettevõtete tegevust. Ettevõtlust toetav õpikeskkond, mentorid ja rakenduslik kõrgharidus on alustalad, tänu millele olen saanud arendada oma ettevõtet teadlikumalt ja edukamalt."
Liisi Tarvo, tudeng
asutaja ja juht
Vrapikohvik Wrap´n´Roll"EEK turunduse eriala õppeprogramm on väga praktilise ja kasuliku sisuga, nii et ettevõtetel tasub hoida silmad lahti kooli tudengite või lõpetanud noorte spetsialistide tööle värbamisel. Santa Maria kogemuse põhjal saame öelda et ainuüksi tudengi lõputöö praktilised tulemused ja nende rakendamine võimaldavad tuua ettevõttele majanduslikku kasu."
Rainer Tammet, tööandja
ärijuht
Santa Maria AS BaltikumÕppemeetodite valikul lähtume põhimõttest, et teoreetilised teadmised peavad saama ka praktikas läbi proovitud. Õppes kasutatakse palju interaktiivseid õppemeetodeid ning probleemi- ja projektipõhist õpet.
Õpe toimub kaugõppes, mis sobib õppimiseks töö ja pere kõrvalt. Meie vilistlaste ja varem teistes kõrgkoolides õppinud tudengite tagasiside põhjal saame kinnitada, et meil on Eesti parim töö kõrvalt õppimist toetav õppekorraldus. Õpe toimub keskmiselt kord kuus neljapäevast pühapäevani, millele lisandub iseseisev õppimine. Heida ka pilk kooli igapäevaellu meie Facebooki lehel.
Kogu õpe on toetatud spetsiaalselt kaugõppijate vajaduste järgi arendatud IT-lahendustega. Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool. Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor pidevalt arendatav unikaalne õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.
Turunduse eriala, nagu kõik meie õppekavad, on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. Viimati toimunud hindamisel aastal 2017 anti turunduse ja teiste ärinduserialade õpetamisele Eesti kõrghariduse kõrgeim võimalik hinnang. Eriliste tugevustena nägi ekspertide komisjon, keda juhtis London School of Economics esindaja, õppe elulähedust, õppekavade pidevat arendamist, üliõpilaste ja kooli lähedast suhtlust ning tihedat koostööd tööandjatega.
Turunduse erialal on erialaspetsiifiline õppeprogramm koostatud ja õpetamine toimub koostöös turundusagentuuriga Creative Union, Innove, ENUT, Turundajate Liidu ja Eesti Suhtekorraldajate Liiduga.
Oma varasemat kogemust ja õpinguid, mille sisu on õppekavaga sama, saad lasta arvestada, et vähendada oma õppekoormust ja õppemaksu. Tutvu ka järelmaksuvõimalust pakkuva Mainori Kõrgharidusfondiga. Õppekorraldus on üles ehitatud selliselt, et kõik uurimistööd ja praktikad saad mugavalt siduda oma tööga. Sellega säästad enda aega, ühtlasi lood aga ka suuremat väärtust oma ettevõttele või tööandjale.Rohkem kui 15% meie kaugõppe üliõpilaste õpinguid finantseerib tööandja ja see osakaal kasvab iga aastaga. Kõrghariduse finantseerimine on töötajale motiveeriv ja samal ajal tööandjale odavam kui palgatõus või preemia. Töö sisuga otseselt seotud kõrghariduse finantseerimiselt ei tule maksta ei sotsiaal- ega tulumaksu. Kindlasti paku oma tööandjale võimalust investeerida ettevõtte tähtsaimasse varasse - andekasse inimesse. Meie üliõpilaste ja vilistlaste kogemus näitab, et kaks tööpäeva kuus, mis veedad koolis, ei vähenda, vaid hoopis väga selgelt suurendab Sinu tööpanust.
Turunduse eriala on võimalik õppida täismahus Tallinna õppekeskuses. Tartu õppekeskuses on võimalik kogu õppekava läbida, kui turunduse eriala valinuid on Tartus vähemalt 15. Muul juhul on Tartu õppekeskuses võimalik läbida õppest kaks kolmandikku. Erialaõppe moodul, vt ülal vasakul "Õppekava ja õppejõud", toimub sel juhul Tallinnas.
Õpe toimub mõlemas linnas kaugõppena, mis võimaldab käia neljapäevast pühapäevani toimuval sessioonil õppimas ka teises linnas. Tartust saabunud üliõpilastel on võimalik leida soodsat majutust EEK tudengite hostelis, mis asub Ülemiste rongipeatusest viie- ja Tallinna õppekeskusest kaheminutilise jalutustee kaugusel.
Praktiline ettevõtluskõrgharidus nõuab õppijate ja kooli tihedat koostööd. Seetõttu ootame turunduse erialale kandideerima inimesi, kes on valinud eriala teadlikult, kellel on selge plaan, miks soovitakse turundusalast haridust omandada, kõrge motivatsioon õppida ja valmidus kaasa mõelda, kuidas õpet veel paremini korraldada. Meie jaoks on ettevõtluskõrgharidus professionaalsete osapoolte vaheline võrdne partnerlus.
Õppeaastal 2020/2021 võetakse turunduse erialale vastu kuni 30 uut üliõpilast. Turunduse eriala lõpetanu omandab bakalaureusekraadi (Bachelor of Arts, BA) ärijuhtimise õppekava turunduse erialal. Kandideerimiseks esita avaldus siinsamas kodulehel ja lae seejärel üles vajalikud dokumendid.
Ülemiste City ettevõtete töötajatele, Telia Eesti AS ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor vilistlastele kehtib õppemaksu soodustus 10%.Vastuvõtukriteeriumid:
- keskharidus
- lühiessee, milles kirjeldad oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes (30%)
- vastuvõtuvestlus (50%)
- õpimotivatsioon ja ettevõtlik eluhoiak (20%)
Rohkem infot:
Aet Kull
erialajuht
aet.kull@eek.eeÕPPEJÕUDKadi Elmeste, MBAxKadi Elmeste
müük ja kommunikatsioonIvo Kallasmaa, BakalaureusxIvo Kallasmaa
turunduskommunikatsiooni juhtimine ja planeerimineRode Luhaäär, M.ScxRode LuhaäärRode Luhaäär koordineerib mobiilimakse platvormi arendavat idufirmat Paytailor, mis lisaks Eestile tegutseb ka Suurbritannias. Ettevõte on oma uudse lähenemise tõttu pälvinud finantsringkondade tähelepanu ning eelmisel aastal valiti see lätlaste poolt ka Baltikumi seitsme parima finantstehnoloogia idufirma hulka. Rode on ettevõtja ja digi entusiast, kes on aastaid tegutsenud digitaal-strateegina ja e-turunduse spetsialistina.
Oma karjääri jooksul on Rode tarninud digitaalseid lahendusi sellistele ettevõtetele ja organisatsioonidele nagu: Coca Cola, L'Oreal, Kühne+Nagel, Telia, Hill+Knowlton Strategies, Swedbank, RMK, Premia, Omniva, Viru keskus, Nordecon, Tallinna Vesi, Pärnu Konverentsid jpt. Projekte on tarnitud Ameerika Ühendriikidesse, Suurbritanniasse, Araabia Ühendemiraatidesse, Soome, Leetu, Saksamaale, Hollandisse, Portugali ja Keeniasse.
Juba üheksandat aastat tegutseb Rode Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor internetiturunduse õppjõuna. Oma ala andunud fännina on Rode ennast täiendanud e-äri erialal Oxfordis Suurbritannias. Rode on JCI liige aastast 2008 ning on kaasa löönud Teeme Ära, Jõulupuu, Aastakonverentsi, Rat Race ja mitmete muude ettevõtmiste tiimis. Rode valiti 2017. aastal JCI Viljandimaa aasta liikmeks.
internetiturundus ja sotsiaalmeediaOlavi Ruhno, MBAxOlavi RuhnoOlavi Ruhno on alates aastast 2001 üritusturundusagentuuri WOW Events CEO ja partner. Selle aja sisse on jäänud terve majandustsükkel, kus oli oma koht suurel tõusul ja ka langusel, nimega MASU. Samuti ka madalseisust väljatulek. Kõik need kogemused on kasvatanud ja arendanud ning pannud ettevõtlust ja ettevõtjaks olemist nägema väga teisiti, kui oma ettevõtjaks olemise esimestel aastatel.
WOW Eventsi sloganiks on „Tee, ära proovi“, ehk WOW Events oma klientide peale ei katseta, vaid pakub kvaliteetset tulemust.
sündmusturundus - Aet Kull
Kontaktid
- Astri Müül
Kuidas saame aidata?Laadimine.. - Hans Saarvelt
- Anu Olvik
- Müügijuhtimine (KTU-002, 3 EAP)
- Anu Virovere
- Tõnu Mertsina
- Tööõigus ja lepingud (P-307, 4 EAP)
- Tauno Õunapuu
- Piret Einpaul
- Tauno Õunapuu
- Marit Kuusk
- Tõnn Talpsepp
- Anita Agabuš
- Maris Nõgu
- Taimi Elenurm
- Anneli Rumm Haridustehnoloog
- Mare Kurvits