Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Suur-Sõjamäe 10a, Tallinn, Estonia eek@eek.ee +372 610 1900

FINANTSLAHENDUSTE
JUHTIMINE

Liitu finantslahenduste juhtimise magistriprogrammiga, et kujuneda tänapäevaste oskustega liidriks.


 1. Õppe kestus 2 aastat
 2. Igakuise maksmise ja järelmaksu võimalus
 3. Õpe keskmiselt kord kuus neljapäevast pühapäevani

Finantslahenduste juhtimise magistriprogramm on Sulle, kui soovid kujuneda tänapäevaste oskustega liidriks. Tunnustatud õppejõudude ja edukate praktikute juhendamisel õpid koos kogenud kaaslastega juhtima finantslahendusi kogu tarneahelas, korraldama investorsuhtlust, juhtima mõõdikute- ja infopõhiselt ning ehitama üles tervet organisatsiooni. Eriala annab ka vajaliku vundamendi, et teha karjääri spetsialistist juhiks või luua oma ettevõte.

Lisaks Eestis ainulaadsele ettevõtliku juhtimise tuumprogrammile omandad ka arusaama tänapäevastest ärimudelitest, juhtimise infosüsteemidest ja isikliku arengu tähtsusest juhtimises. Uue aja juhile kohaselt arendad nii oskusi kui laiendad silmaringi. Õpid saavutama kuluefektiivseid tulemusi ja tegema analüüsipõhiseid juhtimisotsuseid.

Sisseastumisavalduste vastuvõtt 

Sügissemester 2021:

 • Avalduste esitamise tähtaeg Eesti elamisloa omanikele ja Eesti kodanikele: 31.08.2021
 • Avalduste esitamise tähtaeg EL liikmesriikide kodanikele: 31.07.2021
 • Avalduste esitamise tähtaeg mitte EL kodanikele (EL viisa on vajalik): 31.05.2021ÕPPEKAVA

MOODULID / SEMESTRID

Uurimistöö metoodika (14 EAP)
Juhtimise moodul (18 EAP)
Majanduse moodul (18 EAP)
Äriprotsesside juhtimise moodul (15 EAP)
Finantslahenduste juhtimise erialaõpe (25 EAP)
Magistritöö moodul (30 EAP)

ÕPPEMAKS

IGAKUINE MAKSE TALLINNAS:
õppemaks aastas 4540 € (1 makse 400€, 8 makset 460€, 1 makse 460€)
SEMESTRIMAKSE TALLINNAS:
õppemaks aastas 4480 € (1 makse 400€, 2 makset 2040€)

KÜSIMUSED

Vastuvõtuga seotud küsimused tallinn@eek.ee"Mainor annab väga head teoreetilised ning praktilised teadmised, mis aitavad ametialaselt karjääriredelil tõusta olgu see siis turunduses, finantsjuhtimises või muul ametialal." 

Ergo Kruve, vilistlane
Styleshark asutaja ja tegevjuhtÜlemiste City ettevõtete töötajatele, Telia Eesti AS ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor vilistlastele kehtib õppemaksu soodustus 10%.

Järelmaksu võimalust pakub 
Mainori kõrgharidusfond

Õpe toimub kaugõppes, mis sobib õppimiseks töö ja pere kõrvalt. Meie vilistlaste ja varem teistes kõrgkoolides õppinud tudengite tagasiside põhjal saame kinnitada, et meil on Eesti parim töö kõrvalt õppimist toetav õppekorraldus. Õpe toimub keskmiselt kord kuus neljapäevast pühapäevani, millele lisandub iseseisev õppimine. Sessioonidena toimuv õpe on jõukohane ka täiskohaga töötavale inimesele. Õppekorraldus on üles ehitatud selliselt, et kõik uurimistööd saad mugavalt siduda oma tööga. Sellega säästad enda aega, ühtlasi lood aga ka suuremat väärtust oma ettevõttele või tööandjale. 

Kogu õpe on toetatud spetsiaalselt kaugõppijate vajaduste järgi arendatud IT-lahendustega. Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool. Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor pidevalt arendatav unikaalne õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.

Finantslahenduste juhtimise eriala, nagu kõik meie õppekavad, on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. Viimati toimunud hindamisel aastal 2017 anti finantslahenduste juhtimise ja teiste ärinduserialade õpetamisele Eesti kõrghariduse kõrgeim võimalik hinnang. Eriliste tugevustena nägi ekspertide komisjon, keda juhtis London School of Economics esindaja, õppe elulähedust, õppekavade pidevat arendamist, üliõpilaste ja kooli lähedast suhtlust ning tihedat koostööd tööandjatega.

Finantslahenduste juhtimise eriala õppejõudude seas on liidrid ja tippspetsialistid oma valdkonna juhtivatest ettevõtetest nagu Ernst & Young, Eesti EnergiaSwedbank, KredEx ja teised.

Oma varasemat kogemust ja õpinguid, mille sisu on õppekavaga sama, saad lasta arvestada, et vähendada oma õppekoormust ja õppemaksu.

Rohkem kui 15% meie kaugõppe üliõpilaste õpinguid finantseerib tööandja ja see osakaal kasvab iga aastaga. Kõrghariduse finantseerimine on töötajale motiveeriv ja samal ajal tööandjale soodsam, kui palgatõus või preemia. Töö sisuga otseselt seotud kõrghariduse finantseerimiselt ei maksta sotsiaal- ega tulumaksu. Kindlasti paku oma tööandjale võimalust investeerida ettevõtte tähtsaimasse varasse - andekasse inimesse. Meie üliõpilaste ja vilistlaste kogemus näitab, et kaks tööpäeva kuus, mille veedad koolis, ei vähenda, vaid suurendab Sinu tööpanust.

Tänapäevane magistriõpe nõuab õppijate ja kooli tihedat koostööd. Meie jaoks on kõrgharidus professionaalsete osapoolte vaheline võrdne partnerlus. Heida ka pilk kooli igapäevaellu Facebooki lehel.

Käesoleval õppeaastal võetakse finantslahenduste juhtimise erialale vastu kuni 25 uut üliõpilast. Finantslahenduste juhtimise eriala lõpetanu omandab ärijuhtimise magistrikraadi ettevõtte juhtimise õppekava finantslahenduste juhtimise erialal. Kandideerimiseks esita avaldus ja lae üles vajalikud dokumendid.

Ootame kandideerima inimesi: 

 • kes on valinud eriala teadlikult
 • kellel on selge plaan, miks soovitakse magistriõpet läbida
 • kes on motiveeritud õppima
 • kes on valmis kaasa mõtlema, kuidas õpet veel paremini korraldada

Vastuvõtukriteeriumid:

 • kõrgharidus
 • akadeemiline võimekus (eelmise õppetaseme tulemused, võimalik teadustöö) (20%)
 • motivatsioonikiri/essee (30%)
 • ettevõtlikkus ja huvi õppida valitud eriala - vastuvõtuvestlus (50%)

ERIALAJUHT

Janus Paurman, MA
magistriõppe juht
ÕPPEJÕUD
Siret Kegel, MSc
äriprotsesside analüüs ja juhtimine
Kristjan Liivamägi, PhD
globaalne majandus ja finantsturud
Tõnn Talpsepp, PhD
finantsanalüüs ja ärirahandus
Eneken Titov, PhD
juhtimise professor