Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Suur-Sõjamäe 10a, Tallinn, Estonia eek@eek.ee +372 610 1900

2021

 • 27.10.2021: COVID-19 leviku tõkestamine
 • 27.10.2021: Haigestumisest teavitamine ja eneseisolatsiooni reeglid
 • 03.09.2021: Vaktsiinikiirabi EEK Mainori hostelis
 • 26.08.2021: Kõige uuemad COVID-19 uudised
 • 24.08.2021: Kontaktõpe sügissemestril 2021
 • 17.08.2021: Üleskutse vaktsineerida ennast COVID-19 vastu

  Head üliõpilased!

  Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna, kutsume kõiki üles vaktsineerima end veel enne õppeaasta algust. Kui praegu lasta teha esimene süst, on võimalik septembris juba täiskaitse saavutada. 

  Vaktsineerimine on praegu parim viis kaitsta iseend ja oma lähedasi ning tagada, et sügisel saame nakatumistest hoolimata hoida elu võimalikult avatud.

  Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.

  Vaktsineerida saavad kõik alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.

  Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha praegu vaid üks kaitsesüst.

  Vaktsineerima minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Alaealistel tuleb vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. 

  Paljudes maakondades saab lasta vaktsineerida end ka eelregistreerimata.

  Kuidas saan vaktsineerima?

  • Kõige lihtsam on helistada telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.
  • Aega on võimalik broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee.
  • Värske info vaktsineerimise võimaluste kohta (sh kaart) on alati üleval ka veebilehel https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

  Jagage infot ka oma lähedastega – mida rohkem inimesi on vaktsineeritud, seda vähem inimesi haigestub koroonasse raskelt ja satub haiglaravile.