Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Suur-Sõjamäe 10a, Tallinn, Estonia eek@eek.ee +372 610 1900
UUDISED

2018

 • 28.12.2018: Janus Paurman: jõulupeo asemel maksa palka
 • 18.12.2018: Edu saladus peitub tulemusrikka nurjumise oskuses
 • 16.12.2018: Riskiinvestoritest on suur kasu personaliteemade lahendamisel
 • 14.12.2018: Ajame õiget asja - tunnustus tehtud töö eest
 • 12.12.2018: Ükski põlvkond ei ole parem kui teine
 • 10.12.2018: Järjekindlus ei ole jäärapäisus
 • 06.12.2018: Kas lihtsalt kohustuslik kirjandus või uus juhtimis- ja ettevõtluspiibel
 • 28.11.2018: Janus Paurman: normaalse riigi kulud ei tohiks elust kiiremini kasvada
 • 19.11.2018: Kristjan Liivamägi: konservatiivsete pensionifondide reaaltootlus jääb lähiaastatel negatiivseks
 • 12.11.2018: Kas Avatud Kõrgkooli tuleb minna siis, kui teistes koolides enam midagi õppida ei ole?


  Oled sa mõelnud, mis on Avatud Kõrgkool? On see paindlik õppevorm? Või on see natuke nagu mängukõrgkool? Või nagu tavaline kõrgkool, aga õppimise aeg ei ole piiratud? Kui uurisime seda lastelt, siis selgus, et Avatud Kõrgkool võib olla veel palju enamat:

  Eva, 5 a
  See on üks koolimaja, kus on uksed kogu aeg lahti ja tuul puhub. Talvel võib seal külm olla ja siis tuleb paks kampsun selga panna.

  Mikk, 6 a
  Kas ta on natuke kõrgemal kui teised majad? Ja suvel on siis vist suletud kõrgkool?

  Henry, 7 a
  Selles koolis tuleb käia siis, kui teistest koolidest enam midagi õppida ei ole.   

  Nii mõnigi väljapakutud vastustest vastab osaliselt tõele (kuigi meie koolis tuul ei puhu ja talvel kampsunit vaja ei lähe). Avatud Kõrgkool on kõrgkooli juures tegutsev täiendusõppekeskus, kus huvilised saavad osaleda õppekavades olevatel kursustel ilma, et asuks kõrgkooli täisajaga õppima. See on mugav ja paindlik viis läbida täiendusõppena ainult neid kursusi, mis hetkel kõige rohkem huvi pakuvad ja milles teadmisi vajaka jääb. Meie kursustele tulevad inimesed, kellel on mõni oluline lüli erialastes teadmistes puudu ja kes tahavad selle puudujäägi kvaliteetsete ning sisuliste teadmistega täita.

   

  Millised on talvetrimestri hitid?

  Enim populaarsust on seni kogunud kvaliteedijuhtimine, juhtimise ja finantsidega seotud kursused, turundusvalkonna täiendusõpe ning erinevad IT kursused (UX-design, arvutigraafika jm). Algava hooajal hitid on juba selgelt kujunemas -  sündmusturundus, investeeringute juhtimine ja analüüs, mobiilirakenduste programmeerimine, keskkonnadisain, kasutajaliides ja kogemusdisain (UI ja UX disain).

   

  • Investeerimine ei ole ainult pankurite ja majandusteadlaste teema. Kas see on valdkond, mis sind köidab? Kogu tõde investeerimisest! Vaata lisainfot siit.
  • Mobiiliäpid on olevik! Kui see on valdkond, mis Sind huvitab, tule kohale. Kogu tõde mobiilirakendustest! Vaata lisainfot siit.
  • Kas üritus on läbikukkunud sündmus? Kuidas korraldada sündmust, mis aitab luua ja hoida kliendisuhteid? Teeme üritusest sündmuse! Vaata lisainfot siit.

  Vaata kõiki kursuseid SIIT.

   

  Kuidas õppetöö toimub?

  Avatud Kõrgkooli kaudu võetud kursus läbitakse koos Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor üliõpilastega. Kursuse lõpetajad on meile antud tagasiside põhjal veendunud, et see rikastab mõlema poole maailmapilti ja on kogemuste jagamisel äärmiselt oluline. Kursuste pikkused on 2-5 ainepunkti ehk 16-36 akadeemilist tundi. Kuna enamus meie tudengeid on sessioonõppel, siis on ka Avatud Kõrgkooli kursused nädala teises pooles. Traditsiooniliselt toimub õpe 2-3 korda kuus. Sellest aastast on Avatud Kõrgkoolis võimalik leida endale ka vene ja inglise keelseid kursuseid.

   

  Kes maksab?

  Ettevõtluskõrgkool Mainor rajaja dr. Ülo Pärnits on öelnud, et tasuta õpe ei pane inimesi hariduse eest vastutama ega vii eduni. Sama mõtet toetab jõuliselt  ka AS Helmes juht ning IT-ettevõtja Jaan Pillesaar: “Kõik maailma juhtivad ülikoolid on eraülikoolid ja mitte ükski neist ei ole tasuta. Vastupidi, nad on väga kallid. Ja sellest tulenevalt on ka õppejõudude tasud seal kõrged. Ja sellest tulenevalt liiguvad sinna maailma parimad õppejõud, kes pakuvad parimat õpet, teenust ja teadust.” Jah, ka Avatud Kõrgkool on tasuline. Sest õppejõud, kes sind õpetavad, on väärtuslikud ja õppekavad vastavad tänastele tööturu vajadustele. Me usume, et saadud teadmised aitavad sul tulevikus valitud kursuste eest tasutud raha mujal tagasi teenida. Investeering endasse teenib parimat intressi!

  PS. Tark ettevõtja investeerib töötajasse, tuleta seda oma tööandjale meelde!

   

  Kui vajad täna homme vajaminevaid teadmisi, tule Avatud Kõrgkooli! Enam kui 30 kursust kõrghariduse kvaliteediga.

 • 09.11.2018: Janus Paurman: maksureform pani eestlased ise ümbrikupalka nõudma
 • 06.11.2018: Rektor Mait Rungi inauguratsioonikõne