Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Suur-Sõjamäe 10a, Tallinn, Estonia eek@eek.ee +372 610 1900

Uudised

 • 12.12.2018: Ükski põlvkond ei ole parem kui teine
 • 07.12.2018: Järjekindlus ei ole jäärapäisus
 • 06.12.2018: Kas lihtsalt kohustuslik kirjandus või uus juhtimis- ja ettevõtluspiibel

  New York Timesi menukite tippu kuuluv Ray Dalio raamat "Põhimõtted elus ja töös" on ilmunud nüüd ka eestikeelsena. Äripäeva Kirjastuse paiskas raamatu müüki ja kohalikud ärigurud ennustavad teosele suurt menu.
   Dalio
  Ray Dalio on üks kaasaja suuremaid investoreid ja ettevõtjaid. Ta on mees, kellele kuulub maailma suurim riskifond ja Ameerika Ühendriikide tähtsuselt viies ettevõte Bridgewater Associates. Ajakiri Time on Dalio valinud maailma hulka ja ajakiri Forbes reastanud maailma rikkamate sekka. Juba enne ilmumist võttis raamatu Äripäeva palvel arvustada meie teadusjuht Tõnn Talpsepp. Kas tegemist on tubli turundusega või on meile jõudnud uus juhtimis- ja ettevõtluspiibel? Tõnni hinnang on teie ees:

  Võtsin Ray Dalio raamatu kätte ootuses leida huvitavaid põhimõtteid investeerimismaastikult, kuna autor on ennekõike tuntud kui suurepärane investor ning riskifondi juht. Kokkuvõtlikult tuleb tõdeda, et raamat polnud mitte ainult väga huvitav põhimõtete kogumik, vaid osutus ka suurepäraseks juhtimis- ning ettevõtluskirjanduseks. Mulle jäid Dalio põhimõtetest kõige rohkem kõlama radikaalne ausus ning täielik läbipaistvus, millest Dalio on oma investeerimisfirmat üles ehitades lähtunud. See on kontrastiks väga paljudele organisatsioonidele, kus ettevõttesisene kommunikatsioon ei toimi ning ei saa kuidagi rääkida läbipaistvast juhtimiskultuurist, kuigi pealtnäha selle poole püüeldakse.

  Ray Dalio ettevõte Bridgewater Associates on olnud üks teerajajatest, kes on olulist intellektuaalset panust nõudvas valdkonnas organisatsiooni sees inimesi usaldanud ning kaasanud. Võrreldes tuntud tehnoloogiafirmadega on Bridgewater juba aastate eest teinud julge sammu edasi. Näiteks on nende suuresti teadusliku ja süstematiseeritud protsessi ühe osana igaühe tugevused ja nõrkused hinnatud ning ka kõigile avalikud. See toob kaasa võimaluse teha nii investeerimise kui ka organisatsiooni juhtimise otsuseid nii, et hääletamisel antakse igaühe arvamusele automaatselt tõenäosuslik kaal. Selline lähenemine võib tunduda keeruline, kuid see keerukus kahvatub, kui arvestada, milliseid keerulisi kompleksseid otsuseid tuleb äärmiselt konkurentsitihedas investeerimis- või ärimaailmas vastu võtta.

  Põhimõtted on tähtsad

  Kuigi raamat annab ülevaate Ray Dalio eduloost ning selle aluseks olevatest põhimõtetest, tuletab see ka meelde, kuivõrd oluline on omada põhimõtteid ning neid järgida, sest just põhimõtted on need, mis meid igaühte ka isiksusena määratlevad.

  Kokkuvõtvalt võib tõdeda, et iseseisev mõtlemine, süstematiseeritud ja tõenäosusi arvestav otsustusprotsess ning täielik ausus ja läbipaistvus on tähtsad põhimõtted, mis on teinud Ray Daliost ühe edukaima investori ja ettevõtja maailmas. Tema raamat on väärtuslik põhimõtete kogum, mis on eeskujuks igale organisatsioonile ja juhile.

  Tõnn Talpsepa arvustus ilmus 06.12.18 Äripäeva raamatuklubi uudisterubriigis.

  Raamatut saad tellida siin: https://pood.aripaev.ee/pohimotted 

 • 28.11.2018: Janus Paurman: normaalse riigi kulud ei tohiks elust kiiremini kasvada
 • 13.11.2018: Kristjan Liivamägi: konservatiivsete pensionifondide reaaltootlus jääb lähiaastatel negatiivseks
 • 12.11.2018: Kas Avatud Kõrgkooli tuleb minna siis, kui teistes koolides enam midagi õppida ei ole?
 • 12.11.2018: Janus Paurman: maksureform pani eestlased ise ümbrikupalka nõudma
 • 06.11.2018: Rekror Mait Rungi inauguratsioonikõne