EEK
EST
Arvutimängude disain ja arendus

Videomängud on maailma kõige kiiremini kasvav meelelahutustööstus. 2023. aastal ületas nende globaalne turumaht 172 miljardi euro piiri – seda on rohkem kui filmi- ja muusikaturg kokku.

Arvutimängude disaini ja arenduse õppekava eesmärk on koolitada välja professionaalid,
kes soovivad selles peadpööritavalt tempokas sektoris edukalt läbi lüüa.

Eriala lõpetanu oskab arendada kvaliteetseid mobiili- ja arvutimänge ning luua ja juhtida valdkonna ettevõtteid.

Ingliskeelne päevaõpe toimub tavapäraselt
esmaspäevast kolmapäevani. Asume Tallinnas, rahvusvahelises Ülemiste City linnakus – meie kõrgkoolis saad õppida koos 30 erinevast rahvusest talendiga.

Rakenduskõrgharidus (BA)
Kestus:
3 aastat, päevaõpe
Millal:
Esmaspäevast kolmapäevani
Kus:
Tallinn
Õppekeel:
Inglise keel
Ainepunkte:
180 EAP
Valdkond:
Kunstid
Avalduse esitamise tähtaeg:
15.09.2024
Õppemaks aastas:
7120 € (EU) / 7520 € (non-EU)
Karjääri-
võimalused
Erialal omandatavad mitmekülgsed oskused annavad võimaluse asuda tööle näiteks mängutasandi või -tegelase disainerina, tarkvaraarendaja, graafilise kunstniku või mängustuudio juhina.
Õppekava läbinud tudeng
 • on valmis mitmeteks eriilmelisteks rollideks mängutööstuses
 • on omandanud vastavad erialased ning juhtimisalased oskused
 • on ettevalmistunud tööks ühes kõige kiiremini arenevas ning muutuvas tehnoloogiavaldkonnas
Päevaõpe

Ingliskeelsed päevaõppe loengud toimuvad tavapäraselt esmaspäevast kolmapäevani. Neile lisandub iseseisev töö ning erialane praktika. 

Täiskasvanud õppijate vajaduste järgi arendatud IT-lahendused aitavad ühildada õpingud tööga. Meie vilistlaste ja varem teistes kõrgkoolides õppinud tudengite tagasiside põhjal saame kinnitada, et meil on Eesti parim töö kõrvalt õppimist toetav õppekorraldus.

Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool ning meie pidevalt arenev õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.

Akrediteeritud õppekava

Kõik meie õppekavad on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. London School of Economics esindaja poolt juhitud ekspertide komisjon tõi välja tugevustena õppe eluläheduse, õppekavade pideva arendamise, üliõpilaste ja kooli lähedase suhtluse ning tiheda koostöö tööandjatega.

Õpingute finantseerimine

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on võimalik kandideerida mitmetele erinevatele stipendiumidele ning vajaduspõhistele toetustele. Lisaks kasvab iga aastaga üliõpilaste arv, kelle kaugõpet rahastab tööandja. Kõrghariduse finantseerimine on töötajatele motiveeriv ja tihtilugu tööandjale odavam kui palgatõus või preemia.

Õppemaks

Õppemaksu saab tasuda kahel moel:

Makseid saab teha iga kuu 10. kuupäeval, üheksas osas septembrist kuni maini. Sel juhul on õppemaks aastas kokku 7120 € (EU) / 7520 € (non-EU), milles sisaldub õppeaasta alustamise tasu 400 € (EU) 800 € (non-EU)

Maksta on võimalik ka semestrite kaupa. Semestrimakse tehakse:

 • 10.09.2024 - 3330 €
 • 10.02.2025 - 3330 €
Kokku 6660 €, millele lisandub ühekordne õppeaasta alustamise tasu 400 € (EU) 800 € (non-EU)

Vastuvõtu-
kriteeriumid
 • Rahvusvaheliselt tunnustatud keskharidus;
 • Veebitest;
 • Motivatsioonikiri;
 • Vastuvõtuvestlus;
 • Õpimotivatsioon ja ettevõtlik eluhoiak;
 • Kinnitus inglise keele oskuse kohta: IELTS 5.5 (IELTS-i tulemus kehtib kolm aastat), TOEFL 46-59 (TOEFL-i tulemus kehtib kaks aastat), Cambridge 162-170.
Stipendiumide ja toetuste kohta leiad rohkem infot SIIT.
Vastuvõtuga seotud küsimused palume saata aadressile tallinn@eek.ee.
 
Õppekava
Arvutimängude disaini ja arenduse erialaõpe (69 EAP)
Ettevõtlusõppe moodul (15 EAP)
Arvutimängude disaini ja arenduse põhiõppe moodul (22 EAP)
Alusõppe moodul (22 EAP)
Praktikate ja kirjalike tööde moodul (44 EAP)
Uurimistöö metoodika moodul (8 EAP)
Erialajuht
Andrejs Rusinovskis
andrejs.rusinovskis@eek.ee
EEK
Kõrgkoolist
Tule õpi praktilisi erialasid Eesti suurimas erakõrgkoolis, mis asub innovatsiooni keskmes - Ülemiste City linnakus. Teeme tihedat koostööd kohalike ettevõtetega ning pakume haridust, mis on kvaliteetne ja alati uuenduslik.
left
Arvutimängude disaini ja ettevõtluse erialal annavad loenguid inspireerivad spetsialistid nii Eestist kui välismaalt, kes jagavad enda praktilisi teadmisi ja kogemusi. Tänu mitmekülgsele õppekavale saan Mainoris omandatud teadmisi kasutada mitmes erinevas valdkonnas.
Rõõm on tõdeda, et energilised ja kirglikud Arvutimängude disaini erialatudengid on edukalt panustanud Creative Mobile'i maailmatasemel projektidesse.
Creative Mobile juht
right
Liitu uudiskirjaga ja saa esimesena teada tipplektoritega külalisloengutest, uutest mikrokraadidest, põnevatest sündmustest, kursustest ning kooli tegemistest. Saadame kirju harva ega koorma sinu postkasti liigselt.
left
right
Ülemiste City
Õpi innovatsiooni keskel ja laienda oma võrgustikku meie võimekas kogukonnas.
20 000
talenti aastaks 2025
2,3 miljardit
käivet aastal 2022
2000
residenti aastaks 2030
73
erinevat rahvust
Ootame sind energiast pulbitsevasse kogukonda, kus saad õppida, kasvada ja katsetada. Ülemiste City on rahvusvaheline linnak, mis on loodud selleks, et edendada talentide ja tehnoloogia kiiret arengut. Soovime toetada kõiki oma kogukonna liikmeid, inspireerida uute ärimudelite loomist ja luua tähendusrikkaid suhteid kogu eluks.
Teeme koostööd oma ala tippudega