Praktikaained, mis vahelduvad teooriatundidega, moodustavad kolmandiku õppekavast. Lisanduvad praktilised tööd muudes ainetes. Õpet alustatakse väiksemast hobielektroonika programmeerimisest ja robootikakomplektidest ning lõpetatakse päris isejuhtiva autoga. Lisaks on praktika läbimiseks eraldi ülesanne – kolme aasta jooksul tuleb meeskonna ja Cleveroni mentorite toel omal käel luua isesõitev robotkuller.
Tasuta lõunasöök, 400-eurone stipendium ja majutus tagatud
Cleveron on üliõpilastele loonud mitmekesised võimalused nii individuaalseks kui rühmatööks. Praktikalabor võimaldab näha ja õppida maailmatasemel tootearendust. Tudengile pakutakse kogu õppeaasta vältel tasuta lõunasööki, 400 euro suurust kuustipendiumi, majutust ja õppemaksuvabastust ning soovijatele tasuta sõitu Viljandi ja Tartu vahel.
Õppeprogrammi läbiv tudeng omandab robootikatarkvara arenduse teadmised ja oskused, saab isejuhitava auto arendamise ja meeskonnatöö kogemuse ning seisab silmitsi olukordadega, mis nõuavad valmisolekut muutustega kohanemiseks. Lõpetaja saab Cleveroni akadeemia sertifikaadi ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor bakalaureusekraadi.
Cleveroni Akadeemiast ja seal õppima asunud noortest kirjutas ka Ärileht mullu sügisel. Loos oli muuhulgas välja toodud, et Cleveroni juures õpivad Eesti kõige nutikamad robootikatudengid, kes usuvad, et ettevõttest võiks saada uus Apple.
Haridusministeerium tunnustab aasta haridusteo auhinnaga koolieelsete lasteasutuste, üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, kõrgkoolide ja haridusvaldkonnas tegutsevate organisatsioonide või ühenduste viimase kolme aasta ettevõtmisi, millega on märkimisväärselt panustatud õppimise ja õpetamise arendamisse ning mis väärivad esiletõstmist ja jagamist.